Mobilya sektörü İMOB’a hazırlanıyor

Mobilya sektörü İMOB’a hazırlanıyor.12414
  • Giriş : 22.01.2009 / 12:54:00

İMOB Fuarı’na hazırlanan Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, Fuar’a çok sıkı ve iddialı hazırlanıyoruz dedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

28 Ocak -1 Şubat Tarihlerinde CNR'de düzenlenecek

Mobilya sektörü İMOB'a hazırlanıyor

İMOB Fuarı'na hazırlanan Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, “Fuar'a çok sıkı ve iddialı hazırlanıyoruz. Türkiye, mobilya sektöründe dünyada da iddialı. Biz de, tasarımın ön planda olduğu, işlevsel ve fonksiyonel ürünlerimizle, hem ülke insanımıza hem de dünyaya sektörümüzdeki yeni gelişmeleri aktaracağız. Cardin sektörün önünde yürüyor” dedi.

Mobilya sektörünün Türkiye ve dünyada iddialı firmaları İstanbul Mobilya Fuarı'na, hazırlanıyor. 28 Ocak–1 Şubat 2009'da yapılacak olan fuar için, firmalar tanıtım, katalog ve prezantasyon çalışmalarında son aşamaya geldi.

Sektörün en önemli firmalarından olan Cardin Mobilya, Eskişehir Organize Sanayi bölgesinde geçtiğimiz yıl 25 milyon liralık dev bir yatırım üssü kurarak, mobilya sektöründe ilk beşin içinde yeralma hedefiyle yola çıkmıştı.

Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, Türkiye'nin mobilya sektöründe dünyanın önünde yürüdüğünü belirterek, “Türkiye'de mobilya sektörü her geçen gün gelişen bir sektör ve ülke ihracatının %1'ini oluşturmaktadır. Sektör geliştikçe ve pazar payımız büyüdükçe, ülkemize sağladığımız katma değer daha da artacak.Cardin Mobilya olarak bu büyüyen sektörden en iyi şekilde payımızı alacağız. 2008 yılında Belçika, Yunanistan, Danimarka, Fransa, Mısır, Libya, Irak, İran'a ihracat yapmaya başladık. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2009 la beraber üretimimizin %30'luk bölümünü ihraç etmeyi hedefliyoruz” dedi. Yaptıkları yatırım, sağladıkları istihdam ve katma değerle Cardin Mobilya olarak kısa sürede çok yol katettiklerini, Cardin Mobilya'nın bayilik ağını kısa sürede tamamlama aşamasına geldiğini belirten Teker, “Fuara, tasarımın ön planda olduğu, halkımızın çok beğeneceği işlevsel ve fonksiyonel ürünlerle katılacağız. Türk insanının mobilya ihtiyacını ve beklentilerini çok iyi analiz ediyoruz. Bu açıdan AR-GE departmanımız insanımıza ve evlerimize en yakışan ürünleri ortaya çıkarmak için çabalıyor” dedi.

Türkiye'nin coğrafi avantajını kullanarak Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler ile mobilya ihracatının daha da artırılabileceğine dikkat çeken Teker, “Mobilya hacimli ürün olduğu için nakliye çok önemlidir. Türkiye bu coğrafi konumunu iyi değerlendirdiği takdirde mobilya ihracatında lokomotif sektörlerinden biri olacaktır.Cardin Mobilya olarak iç pazarda 2009 yılında 450 satış noktasına ulaşmayı hedefliyoruz. İMOB yeni satış noktaları bulmak adına bizim için fırsattır” açıklamasını yaptı.

Teker, sektöre yenilikler getirdiklerini kaydederek, “Cardin Consept olarak ilk yaptığımız yenilik ve farklılık, bütün ürünlerimizi maksi takım ve bazalar da dâhil olmak üzere karton ambalajla sevk etmek oldu. Bu yeniliğimizle satış sonrası servis hizmetini minimuma indirdik. Zira, karton ambalajla sevkiyatta, kırılma, dökülme, parçalanma gibi tüm zararların önüne geçtik. Hedefimiz bu sektörde ilk 5 firma arasında yerimizi alıp, Dünya firması olmaktır. Ekimizle beraber bu yolda emin adımlarla yürüyoruz”

Cardin Concept Firması CNR'de düzenlenecek olan İMOB 2009 fuarında 8.Hallde yerini alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*