Mobilyacılar krizden korkmuyor ama

Mobilyacılar krizden korkmuyor ama.9085
  • Giriş : 14.11.2008 / 15:37:00

MASKO Mobilyacılar Kenti Yönetim Kurulu Başkanı Recep Güneykaya, sektör olarak krizi atlatmak için KDV oranları ile SSK prim primlerinde indirime gidilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MASKO Mobilya Kenti, 15 Eylül–2 Kasım tarihleri arasında 1000 YTL ve üzeri alışveriş yapan bir talihliye 2009 model bir otomobil hediye etti. AS Haber Ajansı'nın (asha) bildirdiğine göre, kampanya kapsamında, MASKO'dan 1000 YTL ve üzeri alışveriş yapan müşterilerden Latife Pektaş yapılan çekiliş sonunda otomobili almaya hak kazandı. Ödül teslim töreninde ünlü komedyen ve oyuncu Yavuz Seçkin de bir sahne şovu gerçekleştirdi.

“Ayakta kalmak için kalite ve güvenirlilik”

MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Güneykaya törende yaptığı konuşmada mobilya sektörünün geleceğine yönelik öngörü, tespit ve uyarılarda bulundu. Recep Güneykaya Türkiye'nin krizlere alışık olduğunu belirterek, krizden etkilenmemenin yolunun çok çalışarak işe sahip çıkmak olduğunu söyledi. Güneykaya, kriz dönemlerinde kalitenin çok önemli olduğunu, kaliteli ve güvenilir ürünlerle dış pazarlarda yer almanın kolaylığını dile getirdi.

“Küçülmeyi düşünmüyoruz”

MASKO bünyesindeki mağazaların Türkiye'de etkilerini yavaş yavaş gösteren ekonomik kriz karşısında tedbir aldıklarını ve yeni stratejiler oluşturduklarına değinen Güneykaya, “Küçülmeyi düşünmüyoruz. Krizi hasarlı da olsa belki de bir fırsat oluşturarak atlatacağımızdan eminiz. Hedefimiz daha çok pazar ve daha fazla üretim. Bizlerin üretmesi, müşterilerimizin bizden alışveriş yapması ve mağazaların devlete vergi vermesi gerekiyor” dedi.

“Belimizi büken KDV”

Fiyatları aşağı çekip sürümden kazanma stratejisiyle hareket ettiklerini belirten Recep Güneykaya, “İstanbul Mobilya ve Ahşap Eşya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üyeleri, bir birlik olmanın gücünü arkalarına alarak beraber hareket etme kararı aldı. Üyelerin hükümetten de bazı beklentileri var. Düşük faizli krediler ile kriz sürecinde gerekli olan para akışını sağlayabileceklerini inanan mobilya imalatçıları yüzde 18 olan katma değer vergisi oranlarının aşağıya çekilmesi ve SSK primlerinin düşürülmesini istiyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*