Mobilyacıya dağda infaz

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

Antalya'da dağlık bölgede battaniyeye sarılı ve telle bağlanmış halde bulunan cesedin, 1 ay önce kaybolan 2 çocuk babası mobilyacı 46 yaşındaki Ahmet Tokdemir'e ait olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tokdemir, işyerinde bulunan eniştesi Mustafa Göksu'yu, aynı gün akşam saatlerinde numarası cep telefonunda görünmeyen bir numaradan aradı. Tokdemir, kısa süren telefon konuşmasında “Lütfen yardım et. Kesiyorlar, öldürüyorlar beni” derken eniştesi Göksu'dan yardım istedi. Göksu, bunun üzerine durumu polis ve jandarmaya bildirdi. Tokdemir'in işyerinden ayrıldığı minibüsü, birkaç gün sonra Serik İlçesi yakınlarında terk edilmiş halde bulundu. Yetkililer minibüsü incelemeye alarak, bölgede kapsamlı araştırma başlattı.

Dün sabah saatlerinde de Alanya ilçe merkezinden 35 kilometre uzaklıkta, dağlık ve uçurum bölge olarak bilinen Kuşyuvası Mevkii'nde, dürbünüyle ava çıkan bir kişi tarafından battaniyeye sarılı ceset bulundu. Yoldan yaklaşık 100 metre aşağıda uçurumdaki cesedi fark eden avcı, jandarmaya bilgi verdi. Saatler süren çalışma ardından ceset, yukarıya çıkartıldı. Üzerinde kesici ve ateşli silah izi bulunmayan ancak, dayak nedeniyle morluklar oluştuğu tespit edilen cesedin, yüz kısmında da çürüme meydana geldiği belirtildi. Kaçırılan mobilyacının üzerinde bulunan elbiselerin, cesettekilerle benzerlik göstermesi üzerine, teşhis için aile ile temasa geçildi. Gece geç saatlerde Alanya Belediye Mezarlığı Otopsi Merkezi'ne getirilen ceset, mobilyacı Ahmet Tokdemir'in ailesine gösterildi. Cesedin 2 çocuk babası Tokdemir'e ait olduğu kesinleşti.

Tokdemir'in öldürülmeden önce uzun süre işkenceye maruz kaldığı saptanırken çok yönlü soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious