Moda marka üreteceğiz

Moda marka üreteceğiz.5252
  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 2 yıl içinde moda-marka üreterek 2008 yılı sonunda Türkiye'nin ticaret hacmini daha da artıracağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Bize düşen kendi içimizde birlik ve beraberlik gösterip sorunların üstesinden gelmektir. 17-18 milyar dolarlık ihracaat tutarından 80 milyar dolarlar seviyesine geldik. Hedefimiz 100 milyar Euroluk ihracaat miktarını yakalamak" dedi.
Türk hazır giyim sektörü temsilcileriyle batılı alıcıları biraraya getirmek amacıyla düzenlenen "İstanbul Fashion 2 Festival"i başladı. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in açılışını gerçekleştirdiği festivalde yerli ve yabancı bir çok tekstil firması ve marka biraraya gelirken, hazır giyim sektörü temsilcileri de ürünlerini görücüye çıkardı.

55 bin metrekarelik alanda 300'den fazla yerli ve yabancı firmanın katılımıyla gerçekleştirilen festivalde, Türk hazır giyim sektörünün markalaşması amaçlanıyor. Festivalin açılışını yapan Bakan Tüzmen, Türkiye'nin ihracatta büyük atılım yaptığını belirterek, "Bize düşen birlik ve beraberlik göstererek sorunların üstesinden gelmektir" dedi.

Türk hazır giyim sektörünün temsilcilerini batılı alıcılarla buluşturmak, giyim sektöründe marka -moda anlayışını sağlamlaştırmayı amaçlayan 2. İstanbul Fashion Festivali İstanbul'da başladı. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışa Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı Oğuz Satıcı ile birlikte katılan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, festivalin açılışını yaparak firma yetkililerinden ürünler hakkında bilgi aldı.

İhracat rakamlarının son yıllarda önemli ölçüde artış gösterdiğini ve bu artışta en büyük payın tekstil sektöründe olduğunu anlatan Bakan Tüzmen, 2 yıl içinde moda-marka üreterek 2008 yılı sonunda Türkiye'nin ticaret hacmini daha da artıracağını belirtti. Tüzmen, "Bize düşen kendi içimizde birlik ve beraberlik gösterip sorunların üstesinden gelmektir. En fazla istihdam sağlayan tekstil sektörü iyi döviz kurları ile daha güzel yerlere gelecek. 17-18 milyar dolarlık ihracat tutarından 80 milyar dolarlar seviyesine geldik. Hedefimiz 100 milyar Euroluk ihracaat miktarını yakalamak" dedi.

Bakan Tüzmen, konuşmasının ardından beraberindeki yetkililerile birlikte festivalin açılışını yaptı. Tüzmen'e festival alanındaki gezisi sırasında Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious