Modern köleliğe yargı tokadı

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Adana'nın İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde, aralarında çocukların da bulunduğu 17 kişiyi ev ve tarla işlerinde çalıştırmak üzere alıkoydukları iddiasıyla yargılanan 23 sanıktan 1'i, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kozan Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, yargılamaları ayrı ayrı yapılan tutuksuz sanıklardan İbrahim Toklu katılmazken, avukatı hazır bulundu. Sanık Toklu'nun, zorla çalıştırdığı öne sürülen mağdur ve müştekiler de duruşmaya gelmedi.

Mahkeme heyeti, daha önceki ifadesinde “çiftliğinde bulunan kişileri ev ve tarla işlerinde zorla çalıştırarak alıkoyduğu, ahır ve garajda yatmaya zorlayarak parasını ödemediği” iddiasını kabul etmeyen Toklu'nun, “zorla adam çalıştırmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Haklarında dava açılan diğer 22 tutuksuz sanığın yargılamasının sürdüğü bildirildi.

İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde aralarında çocukların da bulunduğu 17 kişiyi ev ve tarla işlerinde çalıştırdıkları iddiasıyla 2 yıl önce haklarında dava açılan 23 sanıktan 7'si adliyeye sevk edildiklerinde, 16'sı da ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious