Molotof çetesi çökertildi!

Molotof çetesi çökertildi!.7577
  • Giriş : 18.03.2009 / 18:07:00

İstanbul'da, partilerin seçim büroları başta olmak üzere bir çok noktaya molotofkokteylli saldırı düzenledikleri belirlenen ve bölücü örgüt PKK üyesi oldukları öne sürülen 6 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zanlılar, polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yasadışı bölücü terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösteren ve muhtelif tarihlerde İstanbul genelinde kamu düzenini bozarak güvenliği tehlikeye düşünmek amacıyla bombalama, molotoflama ve korsan gösteri eylemleriyle, vatandaşlara ait 21 aracın kundaklanması eylemini gerçekleştiren gruba yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yakalanan kişilerle birlikte 34 adet molotofkokteyli, bol miktarda örgütsel doküman ve cep telefonları ele geçirildi.

Yakalanan zanlıların, parti seçim irtibat bürolarına molotofkokteyli atılması başta olmak üzere, İstanbul'un iki ayrı bölgesinde çöp konteynırlarına parça tesirli boru tipi bomba konulması, park halindeki 21 aracın kundaklanması, seyir halindeki araçlara taşlı ve molotofkokteylli saldırı düzenlenmesi eylemlerine karıştıkları bildirildi.

Polisteki sorguları tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adilyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*