Molotof çetesine operasyon: 5 gözaltı

Molotof çetesine operasyon: 5 gözaltı.13766
  • Giriş : 18.03.2009 / 15:07:00

Mersin'de, seçimler öncesi provokasyon amacı ile parti binası ve seçim bürolarına molotoflu saldırıda bulunacakları tespit edilen 5 kişi düzenlenen operasyon ile yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü mensuplarının 29 Mart yerel seçimler öncesi toplumu germek, seçim ortamını provoke etmek ve benimsedikleri adaylarına pirim kazandırmak amacıyla diğer siyasi parti bina ve seçim irtibat bürolarına yönelik molotoflu saldırı eylemleri gerçekleştirecekleri bilgileri alan ekipler harekete geçti.

Bu doğrultuda merkez Akdeniz Mahallesi'nde bir siyasi parti seçim irtibat bürosuna molotoflu eylem gerçekleştirirken 1 kişi suçüstü yakalayan ekipler, zanlının yer göstermesi, alınan ifadesi ve yapılan çalışmalar neticesinde ise 4 şüpheliyi daha, sallama tabir edilen bıçak, eylem esnasında maske olarak yüzünü gizlemek amacıyla kullanılan bez parçası ile birlikte yakaladı.

Gözaltına alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek sorguları yapılan 5 şüpheli, haklarında "Bölücü terör örgütü içerisinde faaliyet göstermek ve Molotof atmak" suçlarından hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Zanlıların adliyeye sevki esnasında ise zanlıladan birinin annesi oğlunun suçsuz olduğunu iddia ederek gözyaşları döktü. Merdivenlerde kendini yerlere atan kadını, görevli polisler adliye bahçesinden dışarı çıkardılar. Daha sonra kendini toparlayan gözüyaşlı kadın, yeniden adliye binasına girerek oğlunun yanına gitti.

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "İlimizdeki 29 Mart yerel seçimlerinin huzur ve güven ortamında tamamlanmasını hiçbir provokatif eylemin engelleyemeyeceği herkes tarafından bilinmelidir. İlimizdeki mevcut huzur ve güven ortamının sürekliliğinin sağlanması için çalışmalar tüm azim ve kararlılıkla sürdürülecektir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*