Mor ve Ötesi, Eurovision'da 'ne isterlerse onu' okuyacak

Mor ve Ötesi, Eurovision'da 'ne isterlerse onu' okuyacak.32504
  • Giriş : 13.12.2007 / 08:04:00

Mor ve Ötesi, TRT'nin Eurovision'da türkçe şarkıyla ülkemizi temsil edeceği kararını kendi inisiyatifine aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TRT Eurovision'a Türkçe bir şarkıyla katılacağımızı söylüyor. Bu yıl bizi Belgrad'da temsil edecek Mor ve Ötesi ise "Karar bize ait. İstersek İngilizce istersek Türkçe söyleriz" diyor.

Eurovision Şarkı Yarışması'na katılacak grubun isminin açıklanmasından birkaç gün sonra, "Türkiye'yi temsil edecek şarkı hangi dilde olmalı" tartışmaları başladı. TRT yetkilileri bu yıl 22-24 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek 53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi, Mor ve Ötesi grubunun Türkçe şarkı ile temsil edeceğini açıklamıştı. Ancak grup üyeleri, yazılı bir açıklama yaparak, TRT'ye Türkçe şarkı sözü vermediklerini ifade etti.

KARAR GRUBUN

Her sene olduğu gibi bu yıl da Eurovision'a gidecek şarkının "İngilizce mi yoksa Türkçe mi" olacağı sorusu gündeme oturdu. Mor ve Ötesi Grubu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "TRT ile Eurovision 2008'e katılma konusunda prensip anlaşmasına vardığımız doğru. Kesin bir anlaşma içinse görüşmeler sürüyor. Fakat, şarkının hangi dilde olacağı, tamamıyla grubun iradesinde olacak. Ve bu konuda henüz grup tarafından verilmiş bir karar yok. İster İngilizce, ister Türkçe söyleriz." TRT'nin bu tutum karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

İNGİLİZCE ŞART

Türk pop müziğinin usta isimleri ise Eurovision'da bir Sertab Erener başarısı daha kazanmak istiyorsak yarışmaya İngilizce bir şarkıyla katılmamız gerektiğini söylüyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious