Mor ve Ötesi: "En büyük rakibimiz Bosna"

Mor ve Ötesi:
  • Giriş : 23.05.2008 / 20:54:00

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılan 53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Mor ve Ötesi grubunun üyeleri, baştan beri iddialı olduklarını söylediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Grubun gitaristi Kerem Özyeğen, finale kalmama gibi hiçbir endişe taşımadıklarını, yarınki finalde Türkiye'nin en büyük rakibinin Bosna-Hersek olduğunu belirtti.

Özyeğen, şöyle devam etti:

"Finlandıya'nın Lordi grubu Atina'da sürpriz yaptı. O da rock grubu. Finlandiya bu yıl bizim gibi rock grubu ile katılıyor. Onları finalde bize karşı büyük bir rakip olarak görmüyorum. Sonuçta Mor ve Ötesi gibi iyi ve kaliteli rock müziği sunabilirsen, ana dilinde olsa bile, insanların hoşuna gideceğine inanıyorum.

Eurovision çok güzel bir organizasyon. Biz birçok ülke gibi seksi şov yapmıyoruz, ama bizi seyreden genç kızların Mor ve Ötesi grubunu seksi bulduklarına inanıyorum."

Grubun vokalist ve gitarcısı Harun Tekin de Türkiye'nin finale yükseleceğinden emin olduğunu söyledi.

Tekin, Türkiye'nin yarıştığı ikinci yarı finaldeki sanatçıların çok güçlü olduğunu, finalde ilk üç sırada yer alacak ülkelerin muhtemelen Türkiye'nin grubundan çıkanlar olacağını kaydetti.

Eurovision Şarkı Yarışmasını "büyük bir karnaval" ile karşılaştıran Tekin, şunları söyledi:

"Bu yarışma gerçekten karnavalin tam kendisi. Her köşeden bir tuhaf tip çıkıyor. Sokakta giderken bir köşeden acayip birileri çıkıyor. Sahnede mavi, kırmızı insanlar. Her taraf öyle. Bu saatten sonra artık her şey eğlence. Bu eğlencenin içinde olmaktan mutluyum.

Türkçe sözlü, İngilizce sözlü şarkı tartışmasına, elde edeceğimiz iyi bir sonuçla son vereceğimize inanıyorum. Bize oy veren ve verecek olan kişilere çok teşekkür ediyorum, herkesin başımızın üzerinde yeri var."

Burak Güven, Eurovision ve bugüne kadar yaşadıklarını şöyle dile getirdi:

"Puanlamada yeşil odada çok rahat davrandık. Heyecan yaşamadık. Her şey olabilirdi. Türkiye için çok iyi oldu. Türkiye Eurovision'da garanti oyu olan ülke aslında. Finaldeyiz, mutluyuz, eğleniyoruz, gülüyoruz, finalde de yüzümüz gülerek eğleneceğiz. Rahat ve mutluyum."

Kerem Kabadayı ise en çok Arnavutluk'un finale yükselmesine sevindikleri söyledi. Kabadayı, "Arnavutluk ekibi, Eurovision'da en samimi ve en iyi görüştüğümüz ekip. İstanbul'da zaten kendilerini misafir etmiştik.

Azerbaycan'ın yeri tamamen ayrı bizim için. Yunanistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna-Hersek gibi ülkelerin bizim bağlantı kurabileceğimiz ülkeler. Bizim tanıtım turunda gezdiğimiz 7 ülkenin 6'sı finale hak kazandı. Bu da bizim için büyük bir avantaj. Burada eğleniyoruz, çok mutluyuz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious