Mor ve Ötesi'ne göre 7.'lik başarı

Mor ve Ötesi'ne göre 7.'lik başarı.15666
  • Giriş : 25.05.2008 / 22:52:00

53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Mor ve Ötesi grubunun gitaristi Kerem Özyeğen, yarışmayı 7'nci olarak bitirmelerini ''kendileri için çok iyi bir sonuç'' olarak nitelendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özyeğen, yaptığı açıklamada, "Yarışmada komşu ülkelerin birbirini kollaması eminim ki etkili oldu, ama yine de biz birçok insana ulaştık ve kendi dilimizde iyi müzik yapmaya çalışan bir grubun bu renkli cümbüş içinde başarılı olduğunu gösterdik" diye konuştu.

En çok dikkat çekenin Türkiye'ye 8 puan veren İngiltere olduğunu belirten Özyeğen, Rus sanatçı Dima Bilan'ın birinci olması konusuyla ilgili olarak, bunu "doğru bir sonuç" olarak görmediğini belirtti.

Özyeğen, "Gerçek şu ki, Eurovision'da en sevilmeyen karakter olarak görülüyordu, ama Rusların Dünya Paten Şampiyonu Evgeni Pluşenko'yu Dima'nın basın toplantısına getirmeleri ve maddi açıdan büyük propaganda ve promosyon yapmaları muhakkak Rusya'nın lehine oynadı. Bu akıllı bir girişimdi, ama benim için 1 numara değil. Bence 1 numara olması gereken ülke Ukrayna veya Yunanistan'dı ve öyle de gözüküyordu" dedi.

"Yarışmayı 7'nci olarak bitirmemiz bizim için çok iyi bir sonuç" diyen Özyeğen, beklemedikleri yerlerden Türkiye'ye puanlar geldiğini ifade ederek, "Ancak Gürcistan ve Yunanistan'dan, promosyon turu yaptığımız ülkelerden puan gelmemesi beni biraz şaşırttı" diye konuştu.

Yarışmanın başında beklediklerinden daha iyi puan topladıklarını, ancak sonuna doğru gelen puanların azaldığını belirten Özyeğen, yarışma sırasında önyargıların aşılması konusunda iletişimin ne kadar etkili olduğunu gördüklerini söyledi.

"Deli" adlı şarkıyı seslendiren grubun vokalisti ve gitaristi HarunTekin ile davulcusu Burak Güven ise, "Türkiye'ye iyi hisle döndüklerini" söylediler.

Bu Eurovision'un yorucu geçtiğini kaydeden Tekin ve Güven, "Kaliteli müzik ve şarkı getirdik. Mutluyuz, büyük tecrübe sahibi olduk. Önümüzdeki yıl Eurovision'a katılacak sanatçılara kolay gelsin" dediler.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious