Morgda cenaze bizim kavgası

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Adana’da 12 yaşına kadar yetiştirme yurdunda kaldıktan sonra koruyucu aileye verilen Ahmet Göçer'in (26) intiharının ardından öz ve koruyucu aile arasında cenazeyi alma konusunda kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Önceki gün, Seyhan Mahallesi’nde evinde kapıya iple asılı bulunan evli ve bir çocuk babası Ahmet Göçer’in cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi. İntihar ettiği belirtilen Göçer’in cenazesi, otopsinin ardından ailesine teslim edilmek istendi. Bu sırada, morg önünde bekleyen Göçer’in kardeşi ve babası ile genci büyüttüklerini iddia eden aile arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine polis ekipleri havaya ateş açarak müdahale etti ve tarafları sakinleştirdi.

Göçer’in, 18 yaşına kadar yurtlarda kaldığını, daha sonra kendilerinin baktığını anlatan Sevil Kar, 5 yıl süresince ona annelik yaptığını iddia etti. Kar, ölen gencin işe girmesine de yardımcı olduklarını ileri sürerek cenazeyi alma hakkının kendilerinde olduğunu savundu. Gencin ablası Şerife Göçer ise cenazeyi alma hakkının kendilerinde olduğunu iddia etti. Göçer, 10 kardeş olduklarını, anne ve babasının maddi imkanları bulunmadığı için 3 kardeşini yetiştirme yurduna bıraktığını söyledi. Abla Göçer, “Kardeşim, yurttan ayrıldıktan sonra Seval isimli kadının oğlu ile arkadaş olmuş. Onlar da evlerinde birkaç yıl bakmışlar. Seviyorlarsa gelsinler bizimle cenaze törenine katılsınlar.” dedi. Polis ekipleri, cenazeyi Göçer ailesine teslim ederken, mezarlığın bulunduğu Karataş ilçe sınırına kadar eşlik etti. İlçe sınırından mezarlığa kadar ise jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious