Morgta cenazeler karıştı, olanlar oldu!

Morgta cenazeler karıştı, olanlar oldu!.10221
  • Giriş : 05.01.2009 / 21:48:00

Gaziantep'te, kalp krizinden ölen yaşlı bir kadının yakınları, yanlış teşhis nedeniyle başka bir kadının cenazesini toprağa verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

78 yaşında ölen Hatice Bahçeci ile 79 yaşında ölen Hayriye Ersürmeli'nin cenazeleri, Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Hatice Bahçeci'nin cenazesini almak için hastaneye giden yakınları, teşhiste hata yapılınca, kendi cenazeleri yerine Hayriye Ersürmeli'nin cenazesini teslim aldılar ve Şahinbey ilçesi Kurtuluş köyünde toprağa verdiler.

Hayriye Ersürmeli'nin yakınları ise cenazelerini almak için hastaneye gidince yanlışlık farkedildi. Kurtuluş köyünde toprağa verilen cenazenin, Bahçeci'nin değil Ersürmeli'nin cenazesi olduğunu belirleyen morg görevlileri, cenazenin mezardan çıkarılarak geri getirilmesini istediler. Bunun üzerine Ersürmeli'nin cenazesi mezardan çıkarılarak sahiplerine teslim edildi ve morgdan alınan Bahçeci'nin cenazesi köye götürülerek toprağa verildi.

Bahçeci'nin yakınları, yaşadıkları olaya Hatice Bahçeci ile Hayriye Ersürmeli'nin birbirlerine çok benzemesinin yol açtığını öne sürdüler. Kalp krizinden ölen Hatice Bahçeci'nin torunu Ahmet Bahçeci, babaannesinin cenazesini morgda babası Mustafa Bahçeci'ni teşhis ettiğini belirterek, şöyle konuştu: ''Babam o an annesini kaybetmenin acısını yaşıyor. Olur ya yanlışlık yapabilir. Ama böylesi yanlışlıkların önüne geçilmesi için hastane görevlileri bir önlem almalı. Bence bu olaydan çıkarılması gereken ders budur. Doğrusu garip bir olay yaşadık.''

Bu arada Ersürmeli'nin cenazesi ise yakınları tarafından Gaziantep Asri Mezarlık'ta defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*