Morientes G.Saray'da iddiası

Morientes G.Saray'da iddiası.13073
  • Giriş : 21.08.2008 / 09:38:00

Galatasaray Yönetimi, dünyaca ünlü bir golcüyle de prensip anlaşmasına vardı: Fernando Morientes...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kewell ve Meira transferleriyle Avrupa'nın dikkatini üzerine çeken Galatasaray, İspanyol golcüyle de prensip anlaşmasına vardı.

Yıllık 3.250 milyon Euro

Şampiyon kadroyu Harry Kewell ve Fernando Meira gibi süperstarlarla takviye eden Galatasaray Yönetimi, dünyaca ünlü bir golcüyle de prensip anlaşmasına vardı: Fernando Morientes... Valencia'da forma giyen İspanyol yıldızla her konuda anlaşma sağlandı. Geçtiğimiz sezonlarda da Cim Bom'un listesine giren, ancak Türkiye'ye gelmeyi istemeyen 32 yaşındaki futbolcu, Cim Bom'un 2 yıllığına önerdiği toplam 6.5 milyon Euro'luk teklife karşı koyamadı.

Mukavelesinde özel madde

Geçmişte Real Madrid, Monaco ve Liverpool gibi devlerde boy gösteren Morientes'in, Valencia ile yaptığı özel anlaşma da Galatasaray'ın işini bir hayli kolaylaştıracak. Çünkü Monaco'ya giderken kontratına, “İspanya'ya dönersem bonservis bedeli ödemem” maddesini ekleten golcü, Valencia ile el sıkışırken de şu şartı koydurmuş: “İspanya dışına transfer olursam serbest kalırım.” Bir başka deyişle; Cim Bom bu transferi bitirirse, Valencia'ya hiç para ödemeyecek.

Zigic ile Voronin stepnede

Morientes için geri sayıma geçen Başkan Adnan Polat ve kurmayları, buna karşın tedbiri de elden bırakmıyor. Real Zaragoza'nın kiralamaya yanaşmaması, Oliveira'nın bitmek bilmeyen kaprisleri üzerine bu transferden büyük ölçüde vazgeçen Sarı-Kırmızılılar; Valencia'nın bir diğer yıldızı Nikola Zigic ve Liverpool'un forveti Andriy Voronin'le ise temaslarını sürdürüyor. Morientes'te bir son dakika krizi yaşanırsa, iki yıldız için yeniden düğmeye basılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*