Moskova'da 44 araç kundaklandı

Moskova'da 44 araç kundaklandı.10242
  • Giriş : 08.06.2008 / 11:30:00

Moskova, bir aydır geceleri araçları ateşe veren 'seri kundakçı' ile mücadele ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yakalayana 40 bin dolar ödül konmasına, sivil vatandaşların gece nöbet tutmasına ve ünlü dedektiflerin çalışma sürdürmesine karşın 'Moskova neronu' yakalanamıyor. Bir haftada 28 aracı kundaklayan zanlı, dün gece de 4 aracı yaktı. Polisin robot resmini dağıttığı ve bir kişi olduğu tahmin edilen zanlı bugüne kadar 44 araç yaktı.

Polis yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre yerel saatle 00:30'da Kirovogradskaya caddesinde iki yerli araç ateşe verilirken, kısa bir süre sonra da Negatinskoy Naberejde'de bir araç daha kundaklandı.

Sabah 007:30 sularında da Nissan marka bir otomobil Voykovskaya caddesinde ateşe verildi. Moskova şehir müfettişi Sergey Anikay zanlının rusya ceza yasasının 167 nolu 'başkasının mülküne zarar verme' suçundan yargılanacağını, beş yıla kadar hapsinin isteneceğini söyledi.

Moskova belediye başkanı Yuri Lujkov basına yaptığı değerlendirmede suçlunun bulunmasının çok zor olduğunu, suç aleti ateşin herkes de bulunabileceğini ve tek başına dolaşan herkesi şüpheli olarak görmek gibi bir olayla karşı karşıya kalındığını aktardı.

Kundaklama olayının bir protesto eylemi olarak düşünmediğini kaydeden başkan, pskiyatri uzmanlarının akıl sağlığı yerinde olmayan seri kundakçının arabalarla bir tür savaş sürdürdüğü şeklinde yorumladığını ifade etti.

Moskova neronu ile ilgili en ilginç değerlendirme aşırı sağcı Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirnovski'den geldi. Jirnovski bunun iktidarları zor durumda bırakmak için yeni geliştirilen yöntemlerden biri olduğuna değinerek, Fransa'da Nicolas Sarkozi'nin iktidara gelmesinin ardından benzer kundaklama olaylarının yaşandığına dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious