Moskova'da çatılar otoban olacak

Moskova'da çatılar otoban olacak.11135
  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Büyük sorun haline gelen Moskova trafiği çatılardan geçirilecek otobanla çözülmeye çalışılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Moskova'nın trafiğine çözüm önerileri sunan Alman StrassenHaus firması projelerini Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma'ya sundu. Moskova Belediye Başkanı Yuri Luzhkov'un da desteklediği projeye göre yeni otoban binaların çatılarından geçecek.

İnşa edilecek otobanın altının işyerleri olarak kullanılması Luzhkov'un Münih'te katıldığı Expo Real fuarında kendisine önerilmiş. Projeyi Moskova Şehri Mimarlar Komitesi'nde değerlendiren Başkan, Moskova'da bu çalışmanın trafik sorununun çözümüne katkı sağlayabileceğine inanıyor. StrassenHaus firması projenin ilk defa Rusya'nın başkentinde uygulanacağını belirtiyor.

StrassenHaus şirketi 13-15 metre yüksekten geçecek yolun altında dört beş kat inşa edilebileceğini, buraların ofis, alışveriş merkezleri ve otopark olarak değerlendirilmesini öneriyor. Alman firması inşaat giderlerinin otopark gelirlerinden, duvarların reklam panosu olarak kiraya verilmesi ile elde edilecek gelirlerden karşılanabileceğini kaydediyor. Projenin onaylanması durumunda 2007 yılında inşaat çalışmalarına başlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious