Moskova'da kaybolan Orçun'dan haber alınamıyor

Moskova'da kaybolan Orçun'dan haber alınamıyor .10390
  • Giriş : 14.03.2008 / 15:36:00

Rusya'nın Perm şehrinde Sucu inşaatta mühendis olarak çalışan Orçun Aydın'dan 12 gündür haber alınamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'ye gitmek üzere Moskova Şeremetova Havalimanı'na 2 Mart'ta gelen Aydın'ın uçağı kaçırdığı için sabaha kadar panik halinde havalimanında kaldığı, daha sonra da havalimanından ayrıldığı belirtiliyor. Cep telefonu kapalı olan mühendis Aydın'ı bekleyen eşi ve annesi Semra hanımda yıkılmış durumda. Genç mühendisin 6 Mart'ta vizesinin bittiği belirtiliyor.

1975 Sivas doğumlu Aydın'ın son olarak havalimanından cep telefonu ile annesini aradığı, Türkiye'ye gelmek üzere uçağa bineceğini söylediği ancak daha sonra kendisi ile irtibatın kesildiği ifade ediliyor. Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Aydın'ın eniştesi Birol Tiryaki büyük üzüntü içinde olduklarını, Moskova'da bulunan ev ve iş yeri telefonlarını aradıklarını ancak kendisi ile tüm irtibatların kesildiğini belirtti. İş yerinde birlikte oldukları arkadaşları, Aydın'ın Türkiye'ye gitmek üzere kendileri ile vedalaştığı, daha sonra da kendisini görmediklerini söylüyor.

Havalimanı kamera kayıtlarında yapılan incelemede polisin genç mühendisi bir kaç kez sorguladığı, dışarı çıkan Aydın'ın tekrar havalimanına giremediği, ancak polis ekibinin değişmesinden sonra içeri giren Türk mühendisin sabaha kadar telaşlı bir şekilde havalimanında dolaştığı, 3 Mart sabah 08:10'da da havalimanında ayrıldığı görülüyor.

Aydın'ın bulunması için çalışma yürüten Sucu inşaat firması da Moskova'da tüm hastane ve karakol kayıtlarının incelendiğini ancak kendisine ulaşılamadığını söyledi. Moskova Başkonsolosluğu'nun da konu ile ilgili gerekli çalışmaları başlattığı kaydediliyor.

Tiryaki büyük üzüntü içinde olduklarını, her türlü girişime rağmen bir haber alamadıkları için ümitlerinin tükenme noktasına geldiğini söyledi. Annesi ve eşinin iğne ile ayakta durduğunu ifade eden Tiryaki, önümüzdeki günlerde kendisinin de Moskova'ya gelerek Aydın'ı bulmaya çalışacaklarını söyledi. Yanında 2 bin dolar gibi bir paranın olduğunu kaydeden Tiryaki, "Bu para ile orada 12 gün yaşayamaz. Ya polis hapse attı. Ya da birileri alıp götürdü. Ölmüş olmasından endişe ediyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious