Moskova'da kuş gribi saptandı

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Rusya'da iki ayrı bölgesinde ölü bulunan ve üzerilerinde kuş gribi virüsü tespit edilen kümes hayvanların kent içindeki Kuş Pazarı'ndan satın alındıkları belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabah saatlerinde Rosselkhoznadzor ajansının bir haberinde, Moskova'nın batısındaki Odintsovo ve güneyindeki Domodedovo'da bu hafta ölen kümes hayvanlarında 5NH1 ölümcül kuş gribi virüsün saptandığı belirtildi.
Virüslü kuşların satın alındığı yer olarak belirlenen Kuş Pazarı, inceleme yapmak üzere Rusya Tarım Gözetim Ajansı Rosselkhoznadzor tarafından belirli süreliğini kapatıldı. Rosselkhoznadzor yetkilisi Nikolay Vlasov RIA Novosti ajansına yaptığı açıklamasında Kuş Pazarı'nda incelemelerde bulunduklarını kaydetti. Vlasov, Kuş Pazarı'nda H5N1 virüsüne rastlanması halinde pazarın en az bir ay süreliğine kapalı tutulacağını söyledi.

Moskova'nın yakınlarında bulunan Podolsk ve Taldomskom yerleşim birimlerinde toplu kümes hayvanların ölümleri görüldüğü belitilirken bu teleflerin kuş gribi virüsü ile alaklı olup omadıkları henüz belirlenmediğı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious