Mostar'a gösterilen ilgi Berta'ya da gösterilsin

Mostar'a gösterilen ilgi Berta'ya da gösterilsin.12853
  • Giriş : 22.06.2009 / 14:33:00
  • Güncelleme : 21.09.2016 / 23:46:01

Artvin'de tarihi köprünün sular altında kalacağını yetkililere duyurmaya çalışan Zeki Kurt, yetkililerin ilgisizliğinden şikayetçi. İşte Berta köprüsü için hazırlanan tanıtım videosu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Zeki Kurt, Çoruh Nehri'ne yapılan baraj sularının altında kalacak tarihi köprünün kurtarılması için çalmadık kapı bırakmadı.

Kesin olmayan kayıtlara göre 1878 yılında inşa edilen Artvin-Şavşat karayolunun 21'inci kilometresindeki Berta Çayı'nın üzerine inşa edilmiş Berta Köprüsü'yle ilgili hiçbir çalışma yapılmaması Zeki Kurt'u harekete geçirdi. Gönüllü olarak konuyla ilgili araştırmalar yapan ve bir cd hazırlatan Kurt, 'Mostar Köprüsü'ne sahip çıkan devletin neden 'Berta Köprüsü'ne sahip çıkmadığını soruyor.

Köprüyle ilgili alınmış çeşitli kararların olduğunu hatırlatan Zeki Kurt, bu kararların da uygulanmadığından şikayetçi.

Zeki Kurt'un girişimleriyle hazırlanan tanıtım cd'sinde Mostar Köprüsü'ne gösterilen ilginin neden 'Berta'ya gösterilmediği sorgulanırken, bugüne kadar alınan kararlar hatırlatılıyor. Kararların uygulanmadığı yönündeki eleştirileri sıralayan Kurt, halk ozanının köprü için yazdığı şiirle de mesajını yetkililere gönderiyor.

'Mostar Köprüsü'nü Hırvat topçusu yıktı, Berta Köprüsü'nü biz sular altında bırakacağız. Sesiz kalma' diyerek mesajını sonlandıran Zeki Kurt, sorunun uluslararası platforma taşınabileceğini de belirtti.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*