Motasikletler trafik haftasına damgasını vurdu

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Trafik haftası kutlamalarına şehir trafiğinin en önemli sorunlardan biri olan motosikletler damgasını vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

6 -12 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri başladı. Kilis'de düzenlenen açılış proğramında konuşmacılar, Kilis nüfusuna göre oldukça fazla olan motosikletlerin trafiği olumsuz etkilediği görüşünde birleştiler ve bir çözüm bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Kilis Valisi Nevzat Turhan, "Motosikletler ve mobiletler bir çok trafik kuralına uymuyorlar. Bu nedenle ciddi sonuç veren kazalara neden oluyorlar. Trafik akışını olumsuz etkiliyorlar. " derken Emniyet Müdürlüğü ve ilgili kurumlara bu noktada görevler düştüğünü kaydetti.

Emniyet Müdürü Atalay Sönmez ise, son iki yılda trafik kuralına uymadığı ya da evrak eksikliği nedeniyle parka çekilen motorsikletlerden 400 tanesini Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim ettiklerini ancak geçen süre zarfında daha dikkat çekici bir durumla karşılaştıklarını dile getirdi.

Sönmez, "Bizim Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim ettiğimiz 400 kadar motorun en az 3 katı yine aynı zaman dilimi içerisinde trafiğe giriş yaptı. Bu rakamda nasıl bir durumla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Motorsiklet kullanan çocuklarına sahip çıkmaları gelecekte yaşanacak acı sonuçların önüne bir nebze olsun geçecektir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious