Motor tutkusu ölümle bitti

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Aşırı hız yapan motosikletli gençler motosikletin ağaca çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaza yerinden geçmekte olan motosiklet tutkunları, gençlerin cansız bedenlerini görünce şoka girdi. Bir motosiklet tutkunu ’Bu manzaradan sonra nasıl gaz yapacağız.’ diye üzüntüsünü dile getirdi.

Kaza saat 00.30 sıralarında Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda meydana geldi. 34 AZ 7697 plakalı BMW marka motoru ile Beşiktaş’tan Balmumcu istikametine doğru seyreden İbrahim Geliş (27), orta şeritte ilerleyen bir otomobili, sağından süratli bir şekilde geçtikten sonra direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Geliş’in motoru yol ortasında bulunan ağaca çarptı. Çarpmanın etkisiyle motor ikiye bölünürken, Geliş’in kaskı kafasından çıktı. Geliş ile arkasında oturan ve kask takmadığı tespit edilen arkadaşı Mustafa Çelik (21) motordan düşerek hayatını kaybetti. Çelik’in askerden izne geldiği öğrenildi.

Bu arada kazadan hemen sonra olay yerinden geçmekte olan motosikletli şahıslar, feci kazayı görünce şoka girdi. İsmini söylemek istemeyen bir motosiklet tutkunu, olay yerinde gençlerin cesetlerine uzun uzun baktıktan sonra yolun ortasındaki çimenlik alana oturarak şoku atlatmaya çalıştı. Oldukça üzgün olduğu gözlenen şahıs ’Çok kötü bir şey. Bu manzaradan sonra nasıl gaz yapacağız.’ dedi.

Kazaya tanık olan bir sürücü, motosikletin çok hızlı olduğunu, kontrolden çıkarak ağaca çarptığını söyledi. Gençlerin cesetleri, polis incelemesinin ardından Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious