Motorola, Uzan'ı unutmak istiyor

Motorola, Uzan'ı unutmak istiyor.10103
  • Giriş : 09.04.2008 / 21:01:00

Motorola Genel Dağıtım Koordinatörü Axel Rettig, Uzan Grubunun Motorola'ya olan borçlarına ilişkin olarak ''Artık o bizim için bir tarih. Motorola şu an geleceğe bakıyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AIR (Americam International Radio) Telekomünikasyon Çözümleri A.Ş, Şubat 2008 tarihi itibarıyla Motorola INC firmasının kamu ve şirketler için iletişim çözümleri bölümünün Türkiye temsilcilik görevini üstlendi.

AIR Telekomonikasyon, bu çerçevede Türkiye'deki kamu kurumları ve özel kuruluşlara analog ve sayısal telsiz haberleşme çözümleri ve bununla birlikte kablosuz geniş band veri iletişim alternatifleri sunacak.

Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Motorola Başkan Yardımcısı ve Genel Dağıtım Koordinatörü Axel Rettig, 21 yıldır Motorola'da bulunduğunu, Motorola olarak AIR'ı Türkiye distribütörü olarak kazanmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Rettig, Türkiye'nin hem genel pazar olarak hem de Motorola için çok hızlı büyüyen bir pazar olduğunu belirterek, ''Bu yüzden Türkiye bizim için çok önemli bir pazar'' dedi.

Avrupa ile kıyaslandığında hiçbir Avrupa ülkesinde Türkiye'deki gibi genç nüfus bulunmadığını dile getiren Rettig, Türkiye nüfusunun yeni teknolojilere çok çabuk alışabildiğini, bu yüzden bir test ortamı olarak kullanıldığını anlattı.

Rettig, Uzan Grubunun Motorola'ya olan borçlarına ilişkin bir soru üzerine de, ''Artık o bizim için bir tarih. Motorola şu an geleceğe bakıyor'' dedi.

-''TÜRKİYE'Yİ AR-GE MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ''-

AIR Türkiye Genel Müdürü Adil Müftüoğlu ise söz konusu yeni oluşumun Şubat ayı başında tamamlandığını ve Motorola'nın Türkiye distribütörü olarak atandıklarını kaydetti.

Müftüoğlu, bu yıl özellikle sayısal haberleşme ve veri aktarım sistemleri konusunda odaklanacaklarını bildirdi.

AIR International Yönetim Kurulu Başkanı Dorel Nasui de şirketin kurulduğu 1990 yılından bu yana 60 ülkede faaliyet gösterdiğini, amaçlarının yarının mobilite ve bilişim çözümlerini bugünden sunmak olduğunu dile getirdi.

Nasui, şirketin Ar-Ge faaliyetlerine önem verdiğine dikkat çekerek, ''Türkiye'yi de Ar-Ge merkezlerimizden biri haline getirmeyi hedefliyoruz'' dedi.

Verilen bilgiye göre, ABD'de yerleşik olan AIR Şirketler Grubu, kablosuz iletişim çözümlerinde dünya çapındaki firmaların ürünlerini kullanarak entegre çözümler sunacak ve satış/pazarlama ve satış sonrası destek faaliyetlerini İstanbul ve Ankara ofisleri üzerinden sürdürmeye başladı.

Türkiye'de özellikle son yıllarda önem kazanan kent güvenliği ve deprem başta olmak üzere tüm doğal afetlerde acil durum yönetim sistemlerinin omurgasını oluşturan sayısal iletişim teknolojilerine yönelik çözümlerin, firmanın öncelikli faaliyet odağını oluşturacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious