Motorsikletçiler, ÖTV indirimi istedi

Motorsikletçiler, ÖTV indirimi istedi.6749
  • Giriş : 28.01.2009 / 11:06:00

Türkiye Motosiklet Sanayicileri Derneği Başkanı ile Uğur Grubu Genel Koordinatörü Gültekin Kılınç Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile İstanbul'da bir araya geldi. Toplantının gündemi ÖTV idi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uğur Grubu Genel Koordinatörü Gültekin Kılınç, motosiklet sanayicileri olarak sektörün canlanması için ÖTV oranlarının indirilmesini ve Karayolları Kanununda motosikleti ilgilendiren hususların AB normları ile uyumluluğunun sağlanmasını istediklerini bildirdi.

Kılınç, yaptığı açıklamada, Türkiye Motosiklet Sanayicileri Derneği (MOTODER) Başkanı Güray Balatekin ile birlikte dernek üyesi motosiklet sanayicileri olarak Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile İstanbul'da bir araya geldiklerini kaydetti.

Bakan Çağlayan'a sektörün sorunlarını ve taleplerini içeren bir rapor sunduklarını dile getiren Kılınç, Çağlayan'a sektörün en önemli talepleri olarak ÖTV oranlarının indirilmesi ve Karayolları Kanununda motosikleti ilgilendiren hususların AB normları ile uyumluluğunun sağlanmasını isteklerini ilettiklerini ifade etti.

Kılınç, motosiklet sektöründe satışların canlanmasının hem vergi gelirlerinin ve ihracatın artması, istihdam yaratılması, yerli sanayinin güçlenmesi gibi ekonomik kazanımları olacağını, hem de yakıt tasarrufu sağlanması, trafik probleminin çözülmesi, hava kirliliğinin azaltılması, park probleminin çözümü gibi olumlu sonuçlar yaratacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*