Motosiklet hırsızları, kıskıvrak yakalandı

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Ankara'da, bir motosikleti çalmaya çalışan 4 kişi, polisin yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Çankaya Bahçelievler tarafında, saat 06.00 sıralarında Çankaya Merkez Karakolu'na bağlı bir ekip, devriye gezdiği sırada bir motosikleti sürükleyerek götürmeye çalışan 4 kişiyi farketti. Polis ekiplerinin kendilerine doğru geldiğini gören Recep Ö., Halil İbrahim S., Turgay İ. ve Abdullah D., polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Çaldıkları motosikleti bırakan zanlılar, Gençlik Caddesi istikametine doğru kaçmaya başladı.

Şahısların peşinden giden polis ekibi, kısa süren kovalamacanın ardından Turgay İ. ve Halil İbrahim S.'yi yakalamayı başardı. Diğer iki şahıs ise ilk etapta karanlıkta izlerini kaybettirmeyi başardı. Daha sonra şahısların kaçtığı bölgede sıkı bir arama başlatan polis ekipleri Recep Ö. ve Abdullah D.'yi de ara sokaklarda otomobillerin altında saklanırken yakaladı.

Yakalanan şahıslardan birisi 'abi' diye tabir ettikleri iki kişinin motosikletin benzini bitince motosikleti götürmeleri için kendilerine verdiklerini söyledi. Karakola götürülen şahısların verdiği ifade doğrultusunda hareket eden polis ekipleri, bu şahısları örgütlediği iddia edilen Zakir Y.'yi bulmak için Bahçelievler Pazarına operasyon düzenledi. Operasyonda Zakir Y.'nin pazar tezgahında saklandığını belirtmesi üzerine tezgahların üzerindeki çadırı açan polis ekibi, Zakir Y.'yi kıskıvrak yakaladı. Üzerinden iki adet çakı ile cep telefonu çıkan zanlı, gözaltına alınarak karakola götürülerek gözaltına alındı.

Yakalanan zanlılardan Halil İbrahim S.'nin daha önce de hırsızlık olaylarına karıştığı ve çok sayıda sabıkası bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan zanlıların çalmak için uğraştıkları motosikleti çalıştıramayan polis memurunun motosikleti yokuş aşağı sürmeye çalışması ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious