Motosiklet sürücüsünü kaskı kurtardı

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Hız motorunun devrilmesi sonucu meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaza, TEM Otoyolu Basın Ekspres Yolu Altınyıldız mevkiinde meydana geldi. Önder Turanoğlu yönetimindeki 06 TA 342 plakalı hız motosikleti TEM Otoyolu üzerinden Yenibosna istikametine giderken aşırı hız sebebiyle dengesini yitirerek yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosikletin parçaları yaklaşık 200 metrelik bir alana dağıldı. Motosiklet sürücüsü Önder Turanoğlu ise başına taktığı kaskı sayesinde kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı öğrenildi. Olay yerine gelen ambulans ile sürücü hastaneye kaldırılırken motosikletin parçaları sürücünün arkadaşları tarafından toplandı.

Kazayı anlatan sürücünün arkadaşı Mustafa Altaş, kazanın başka bir aracın motosiklete yol vermemesi nedeniyle meydana geldiğini öne sürerek, "Motosikletler çok hızlı gittiği için önündeki aracı beklemiyor. Diğer araçlar da buna anlayışlı olması gerekiyor. Ancak kimse yol vermeyince böyle kazalar oluyor. Böyle kazaların yaşanmaması için diğer araçlar motosikletlere yol vermeleri gerekiyor." şeklinde konuştu.

Daha sonra motosikletin parçaları yaklaşık 200 metre alandan toplanarak bir araya getirildi. Kaza sonucu yol kenarına saçılan motosiklet parçalarının yanarak asfaltı tahrip ettiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious