Motosikletli polisler kaza yaptı: 1 şehit

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesindeki “Yunus Timi”nde görevli 2 polis memurunun bulunduğu motosiklet, şüpheli bir aracı takip ederken kamyonla çarpıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlüğü Ana Kumanda Merkezi görevlilerinden Adem Duman (34) ile Ali Akil'den (32) oluşan Yunus ekibi, Balıkesir - İzmir kara yolunda çalıntı bir otomobilin kameralara yakalandığı ihbarı üzerine 10 A 4863 plakalı motosikletle yola çıktı.

Çalıntı olduğu belirtilen aracın peşine düşen Adem Duman'ın kullandığı motosiklet, Balıkesir - İzmir kara yolunun Pamuklu Dokuma Kavşağı'nda, Muharrem V. yönetimindeki 10 H 1361 plakalı kamyonla çarpıştı.

Kazada ağır yaralanan ve Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan polis memurlarından Adem Duman müdahalelere rağmen kurtarılamadı, ağır yaralanan Ali Akil ise yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, olay yerinde incelemelerde bulundu. Daha sonra hastaneye geçen Uzunkaya, başhekim Murat Sabri Yılmaz'dan yaralı polis memurunun sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

BALIKESİR EMNİYETİNİN ACI GÜNÜ

Celal Uzunkaya, yaptığı açıklamada, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü olarak son derece üzgün olduklarını söyledi.

Şehit polis memurunun 1998 yılından beri Balıkesir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yaptığını ifade eden Uzunkaya, “2004 yılından beri de görevini Yunus Tim'inde sürdürüyordu. Tecrübeli bir arkadaşımızdı. Görev şehidimize Allah'tan rahmet, geride kalanlara da baş sağlığı diliyorum” dedi.

Uzunkaya, evli ve bir çocuk babası olan şehit polis memuru için yarın sabah Emniyet Müdürlüğü binası önünde tören düzenleneceğini, cenazenin daha sonra İzmir'in Bergama ilçesinde toprağa verileceğini bildirdi. Bu arada, gözaltına alınan kamyon şoförünün sorgulamasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Öte yandan, polis memurlarının şüpheli olduğu gerekçesiyle takibe aldığı otomobilin, kayıtlardan düşmediği için çalıntı göründüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious