Mourinho: "İtalya veya İspanya olacak"

Mourinho:
  • Giriş : 06.03.2008 / 11:47:00

Jose Mourinho, teknik direktörlüğe gelecek yıl bir İtalyan veya İspanyol takımında geri dönmek istediğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Portekizli teknik adam, gelecek yıl İtalya veya İspanya'da çalışmak istediğini, ardından İngiltere'ye dönmeyi planladığını söyledi.

İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport'a konuşan Mourinho, teknik direktörlüğe dönüp dönmeyeceğiyle ilgili soruya, "henüz değil, şu an ders çalışıyorum. Gelecek yıl ise evet" cevabını verdi.

Üç yıl görev yaptığı Chelsea'ye ikisi lig şampiyonluğu olmak üzere beş kupa kazandıran ancak kulübün sahibi Roman Abramovich ile arası açılınca geçtiğimiz Eylül ayında işine son verilen Mourinho, İtalya veya İspanya'da çalışmak istediğini belirtti:

"İtalya veya İspanya'da çalışacağım. Ondan sonra İngiltere'ye dönmek ve son olarak Portekiz milli takımın teknik direktörü sıfatıyla kariyerimi bitirmek istiyorum."

Futbol dünyasının en başarılı ve tartışmalı teknik adamları arasında yer alan 45 yaşındaki Mourinho, Aralık ayında İngiltere milli takımından gelen teklifi geri çevirmişti.

Medyada Mourinho'nun adı, işleri tehlikede olan Milan teknik direktörü Carlo Ancelotti, Barcelona çalıştırıcısı Frank Rijkaard ve Inter Milan teknik direktörü Roberto Mancini'nin yeri için geçiyor.

Milan'a saygı duymakla birlikte Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Arsenal'e elenmeyi hak ettiğini söyleyen deneyimli teknik adam, Inter'in sahibi Massimo Moratti için övgü dolu ifadeler kullandı:

"Onun gibi futbola aşık ve takımına gönülden bağlı olan bir kişiye büyük saygı duyuyorum. Ama kendisiyle hiç konuşmadık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious