MS Live serisi yenileniyor!

MS Live serisi yenileniyor!.32738
  • Giriş : 20.11.2007 / 16:14:00

Uzun süredir beta aşamasında kalmış olan ürünlerin betalıkları son bulacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzun süredir beta aşamasında kalmış olan ürünlerin betalıkları son bulacak. Bir önceki beta paketinin ardından, tam sürüm olarak karşımıza çıkacak programlar Live Photo Gallery, Writer, Parental Controls, SkyDrive, Messenger, Events ve Hotmail olacak.

Takvim ve ajanda özelliklerini de bünyesinde barındıracak Live Calendar bir sonraki paketin içerisindeki yerini alacağa benziyor. Google Pack'e rakip olarak çıkarılan Microsoft'un Live paketinin diğer bir amacıda Windows XP'ye Vista görünümlü uygulamalar eklemek.

Özellikle Photo Gallery ve Mail yazılımlarının ara yüzlerindeki geliştirmeler Vista kullanıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak. Windows Live paketinin içerisindeki uygulamaları kısaca tanıtmak gerekirse;

Live Mail Microsoft Office ile birlikte gelen Outlook ve Windows işletim sistemi ile birlikte standart uygulama olarak gelen Outlook Express'in yerini almaya aday bir yazılım. Şeffaf ve yuvarlak hatlara sahip olması kullanıcılara ayrı bir keyif katarken, hızı ile etkiliyor.

Live Photo Gallery Google'ın ayrıntılı özelliklere sahip Picasa'sına karşılık olarak geliştirildiği düşünülen Live Photo Gallery hızı ile göz dolduruyorLive Writer Yazılım ile birlikte Windows Live Spaces kullanıcıları rahatça bütün işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Bunun yanı sıra blog İYS'leri de destekliyor: WordPress, Movable Type, LiveJournal ve Blogger servislerine otomatik bilgi girişi gibi ayarlarınızı yaparak, yeni giriş yapma ve düzenleme işlemlerinin kolayca hallolmasını sağlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious