MSN Messenger, 1 numara!

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Dünyada 204.6 milyon insan 'MSN Messenger' kullanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Microsoft'un anlık mesaj programı 'MSN Messenger'ın son sürümünün tanıtımı nedeniyle Microsoft'un internet sitesinde yayınlanan habere göre, 'MSN Messenger'ın Amerika'da 'American Online'dan (AOL) sonra ikinci en yaygın kullanılan mesaj programı olduğu bildirilirken; 'Messenger'ın, 204 milyondan fazla kullanıcısıyla dünya genelinde 1 numara olduğu kaydedildi.

Nisan ayındaki verilere göre 'comStore Media Metrix' adlı şirketin araştırmasına dayanılarak yayımlanan haberde ayrıca, dünya geneli baz alındığında 'Yahoo Messenger'ın 'MSN'den sonra 76 milyon kullanıcıyla ikinci sırada olduğu öne sürüldü.

AMERİKA'DA İNSANLARIN İLK TERCİHİ: AOL (American Online)

ABD'deki iş ve ev kullanıcılarının ilk tercihinin AOL olduğunun belirtildiği habere göre Microsoft, bunun önüne geçmek için MSN Messenger'ı günden güne yenilemeye devam ediyor.

MSN Messenger'ın son sürümünde yer alan yenilikler, Microsoft'un bu alanda genel anlayışı doğrultusunda sürekli geliştirilen 'daha iyi video görüntüsü, daha hızlı anlık ileti ve daha hızlı dosya paylaşımı' gibi çeşitli özelliklerden oluşuyor.

Öte yandan, MSN'in global anlamdaki hakimiyetine karşın, ABD'de 'American Online'ı geçmesinin oldukça zor olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious