MSN'de tanışıp tecavüz ettiler

MSN'de tanışıp tecavüz ettiler.13902
  • Giriş : 18.07.2008 / 12:34:00

İzmir'de internetten tanıştığı 15 yaşındaki kızla buluşup tecavüz eden gençler yargı önüne çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, internet üzerinden haberleşmeyi sağlayan MSN'de tanıştığı ve bilgisayar kemarası sayesinde yüzünü gördüğü 15 yaşındaki V.T'yi, buluştukları gün evine götürüp tecavüz ettiği iddia edilen 21 yaşındaki Y.Ö. ve arkadaşı T.K.'nin yargılanmasına başlandı. Y.Ö suçlamaları kabul etmezken, MSN mağduru V.T., kendisini döverek zorla ilişkiye girdiğini belirtti.

Bornova'da oturan V.T., MSN kullanıcısı olan Y.Ö. ile internet üzerinde arkadaşlık kurdu. İki genç MSN üzerinden yazışmakla yetinmeyip, bilgisayara bağlı kameralarını açarak birbirlerinin yüzlerini görüp, konuşmaya başladı. Kısa süre sonra iki genç Bornova'daki bir kafeteryada buluştu. İddiaya göre, Y.Ö. buluştukları gün V.T.'yi ikna edip, arkadaşı T.K.'nin evine götürdü. Y.Ö. genç kızı önce içki içmeye zorladı, kabul etmeyince şiddet uyguladı. Ardından da rızası dışında V.T. ile ilişkiye girdi. Kimseye söylememesi konusunda uyarıp, otobüs durağına bıraktı.

V.T. başından geçenlerini annesine anlattı. Annesi İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurup şikayetçi oldu. Y.Ö. hakkında MSN'de tanıştığı V.T.'ye karşı nitelikli cinsel istismar suçundan 8 yıla kadar, arkadaşı T.K. hakkında ise yardımcı olmaktan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.İzmir 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanıklar Y.Ö., T.K. ve olayın mağduru V.T. katıldı.

Üniversite öğrencisi olan Y.Ö., suçlamaları kabul etmediği savunmasında, V.T ile MSN aracılığıyla tanıştıklarını, bir iki sefer buluşup konuştuklarını ancak kesinlikle onu eve götürmediğini ve böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. Arkadaşı gibi üniversite öğrencisi olan diğer sanık T.K. ise, V.T'nin kesinlikle evine gelmediğini belirtti.

Mahkeme heyeti, olayın mağduru V.T.'nin şikayetini sorması üzerine, duruşmaya katılan uzman psikolog, genç kızın sanıklar ve anne-babası duruşma salonundan çıktıktan sonra ifade vermek istediğini söyledi. Mahkeme heyeti bunun üzerine sanıkları ve V.T.'nin annesi ile babasını duruşma salonundan çıkarttı.Duruşma salonunda avukatı ve psikoloğu ile kalan V.T., "Y.Ö. ile birden fazla kafeteryalarda buluşup konuştuk. Kendisinden hoşlanmıştım. Olay günü `eve gidelim mi?' diye sorduğunda kabul ettim. Üçüncü katta bulunan ve içinde T.K.'nin de olduğu eve gittik. Yatakta biraz yakınlaştık. Sonra üzerimi çıkartıp bana sahip olmak istedi. Kabul etmedim, bana Tokat attı. Zorla ilişkiye girdi. Sonra beni otobüs durağına bırakıp `Okula gelirim, baban da durumu öğrenir, benimle evlenmek zorunda kalırsın' dedi. Başta hoşlanmıştım ama bana yaptıklarından sonra hiç hoşlanmadım ve korktum. T.K. bu olaylar olduğunda evde mutfaktaydı. Benim yardım istememe rağmen hiçbir yardımda bulunmadı" dedi.

Mahkeme heyeti duruşma sonunda, sanıkların öğrenci olmasından dolayı V.T.'nin ailesinin tutuklanmaları talebini reddetti. Olay yerinde keşif yapılmasına, mağdurenin akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için hastaneye gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*