MSN'den taksitle kadın satışı!

MSN'den taksitle kadın satışı!.8743
  • Giriş : 27.03.2008 / 14:25:00
  • Güncelleme : 27.03.2008 / 14:27:34

MSN'den kadın satışı yapan fuhuş çetesi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'da `Meltem' operasyonuyla çökertilen, liderliğini `Cennet Ana' lakaplı sabıkalı Cennet Çınar'ın yaptığı fuhuş çetesi üyesi 7'si kadın 24 kişi bugün adliyeye sevk edildi. Çınar'ın internet ortamında MSN'den kadın satışı yaptığı, telefonda şifre olarak `indi- bindi' sözünü kullandığı belirlendi.

Polis, Türk ve yabancı uyruklu kadınları tehdit edip, dayak ve işkenceyle fuhuşa zorlayan ve uyuşturucuya alıştırdığı saptanan Cennet Çınar ve çetesine yönelik önceki gün operasyon düzenlemiş, 24 kişiyi gözaltına almıştı.

BEBEĞİNİ REHİN ALIP FUHUŞA ZORLADILAR

Aralarında bir infaz koruma memurunun da bulunduğu zanlıların, yabancı uyruklu 13 kadını pasaportlarına el koyup fuhuşa zorladıkları, 26 yaşındaki Türk kadın İ.S.'nin 11 aylık bebeğini 6 ay önce rehin alıp genç kadını çocuğunu göstermemekle tehdit ederek yüzlerce erkeğe pazarladıkları ortaya çıkmıştı.

DAYAK, UYUŞTURUCU, ŞANTAJ... HEPSİ VAR

Örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve örgüt faliyeti kapsamında insan ticareti, fuhuş, fuhuşa aracılık ve yer temin etmek, tehdit, darp, hürriyeti kısıtlama, şantaj, uyuşturucuya alıştırmak, uyuşturucu kullanmak suçlamalarıyla ifade veren çete üyeleri, bugün adliyeye sevk edildi. Çınar'ın korkusuyla 19 çete üyesinin polisteki ifadesinde susma hakkını kullandığı belirtildi.

MSN'DEN TAKSİTLE KADIN SATIŞI

Cennet Çınar'ın yurt dışından kandırılarak getirilen ve burada zorla erkeklere pazarlanan Moldovalı N.K.'yı MSN üzerinden diğer kadın satıcılarına gösterdiği ve satmak için pazarlık yaptığı ortaya çıktı.

Bir kadın satıcısının MSN'de gördüğü N.K.'yı almaya karar verdiği, ancak taksitlendirme istemesi üzerine Cennet Çınar'ın 6 bin YTL'ye anlaşma yapıp 4 taksitle genç kadını sattığı belirlendi.

TELEFONDA ŞİFRE: İNDİ- BİNDİ

Uzun süredir izlenen fuhuş çetesinin şifre olarak minibüslerde kullanılan indi- bindi sözcüğünü seçtiği belirlendi. Çete üyelerinin kendilerini telefonla arayan müşterilerine "İndi- bindi mi istiyorsun?" diyerek tek seferlik ilişki için 30, saatlik 70 ve gecelik de 250 YTL fiyat verdiği de telefon dinlemesine takıldı.

OĞLUNU UYUŞTURUCU BATAĞINDAN KURTARMAYA ÇALIŞMIŞ

Çete lideri Cennet Çınar'ın ilk eşinden olan oğlu K.S.'nin uyuşturucu kullandığı ve annesinin de bunu bırakmasını istediği dinlenen telefon görüşmelerinde anlaşıldı. Cennet Çınar'ın, "Keşke bu kadar paramız olmasaydı da sen böyle olmasaydın. Keşke kullanmasaydın. Bak sana istediğin o BMW otomobili aldım. Ne olur oğlum bırak artık uyuşturucuyu. Manisa'ya gönderip senin tedavini yaptıracağım" dediği tespit edildi.

3 LÜKS OTOMOBİLLE 40 BİN YTL'YE EL KONULDU

Cennet Çınar'ın bir banka şubesinde bulunan ve yakalanmadan 1 gün önce yatırdığı 40 bin YTL ile 3 lüks otomobiline el konulurken, ayrıca çete üyelerinin de banka hesaplarının incelenmeye alındığı, tapu kayıtlarının soruşturulduğu bildirildi.

SORGULARI SÜRÜYOR

Bugün adliyeye sevk edilen Cennet Çınar, oğlu Kader Sümer, kendisiyle aynı ismi taşıyan sevgilisi K.S, diğer çete üyeleri K.Ü., E.P., H.T., A.T., G.Y., N.A., V.B., A.Ç., F.Y., A.D., Z.S., Y.Ö., Y.C., M.Ö., M.G., K.T., S.D., M.Ç., M.Y., P.T. ve Cennet Çınar ile cezaevindeki kocası Ferhat Çınar arasında iletişimi sağladığı da belirlenen infaz koruma memuru İ.A.'nın savcılıktaki sorgusu sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious