MTA'dan 180 bin metreye sondaj

  • Giriş : 06.04.2008 / 12:35:00

Yer altı maden kaynaklarının ekonomiye kazandırılmasına yönelik, ilgili enerji kuruluşlarının arama programları hızla sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu kapsamda linyit arama seferberliği projesi çalışmalarını yürüten kuruluşlar arasında yer alan MTA Genel Müdürlüğü, yeni yıl sondaj hedefini 180 bin metre olarak belirledi.

Geçen yıl belirlenen bölgelerde 120 bin metre metalik maden ve endüstriyel hammadde sondaj çalışmalarını yürütülürken, bu çalışmaların büyük bölümü özel sektör aracılığı ile ''hizmet alımı yöntemi'' ile yaptırıldı.

Bu arada MTA Genel Müdürlüğünün 2008 yılı programı çerçevesinde iki önemli sahada daha endüstriyel ve metalik maden arama sondajları için ihale açıldı.

Belirlenen program çerçevesinde, 6. bölge kapsamında yer alan Çankırı-Merkez-Yenidoğan ve yine Çorum-Bayat-İshaklı köyü sahalarında ise biner metrelik sondaj çalışmaları yaptırılacak.

Aynı ihale paketi içinde 7. Bölge Müdürlüğüne bağlı Konya-Ereğli'de ise toplam 2 bin 800 metrelik endüstriyel hammadde maden sondajı yaptırılacak.

Sondaj çalışmalarına ilişkin ''hizmet alımı'' ihaleleri 24 Nisan 2008 tarihinde yapılacak. Üstlenici firma sondaj çalışmalarını en geç 150 iş günü içinde tamamlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious