MTK'nın hocası endişeli

  • Giriş : 29.07.2008 / 21:56:00

F. Bahçe'nin rakibi MTK Budapeşte teknik direktörü Jozsef Garami, sarı-lacivertli ekiple yarın yapacakları maçla ilgili olarak, ''Yarın zor bir günümüz olacağını biliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda takımın antrenmanı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Jozsef Garami, Fenerbahçe'nin maçlarını video kasetlerden izlediğini belirterek, ''Yarın zor bir günümüz olacağını biliyoruz. Fenerbahçe ile ilgili görüntüler izledim. Çok iyi Futbol oynuyorlar. Yüksek kalitede oynuyorlar. Çok yıldız oyuncuları var. Ama biz de başarı için her türlü şeyi yapacağız'' diye konuştu.

Henüz yarınki maçın ilk 11'ini oluşturmadığını belirten Garami, ileride tek forvet ve arkasında destekleyici futbolcularla maça başlamayı düşündüğünü bildirdi.

İlk maçın deplasmanda olmasının kendileri için avantaj olup olmadığı sorusunu Garami, ''Şayet yarın iyi bir sonuç alırsak iyi olacak. Evimizdeki maçta uzatmalara gidecek olursa bu bizim için iyi olmaz'' diye yanıtladı.

Macar teknik adam, Fenerbahçe maçıyla ilgili medyada umutsuz açıklamalarının yer aldığının hatırlatılması üzerine de, ''Basın organlarında okuduklarınız gerçek görüşlerimdir. Ancak bir Macar atasözü vardır, 'Şans her zaman sürer' diye'' dedi.

Son 4 yıldır takımının yeni bir oluşum içinde bulunduğunu anlatan Garami, altyapıdan yetişen futbolcuları ön plana koyduklarını kaydetti.

-FUTBOLCU ZSIDAI: ''FENERBAHÇE, YILDIZLARDAN OLUŞAN BİR TAKIM''-

MTK Budapeşteli futbolculardan Laszlo Zsidai, Fenerbahçe'nin yıldız oyunculardan kurulu bir ekip olduğunu bildirdi.

Yarın akşam Fenerbahçe'ye karşı yapabileceklerinin en iyisini sahaya yansıtmak istediklerini anlatan Zsidai, ''Fenerbahçe, yıldızlardan oluşan bir ekip. Onlara karşı yapabileceklerimizin en iyisini sahaya yansıtmak istiyoruz. Dünya yıldızlarından sözetmek gerekirse, en yenilerinden birisi Güiza, sonra Alex. Takımın bünyesinde çok çok iyi oyuncular var'' diye konuştu.

-MESZÖLY'DEN ANLAMLI HAREKET-

MTK Budapeşte ile İstanbul'a gelen ve basın toplantısına da katılan Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Karlman Meszöly, anlamlı bir çağrıda bulunarak, toplantı salonunda Güngören'deki terör olayında yaşamını yitirenler için saygı duruşu yapılmasını istedi.

Meszöly'nin isteği üzerine salondaki herkes ayağa kalkarak, yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulundu.

İstanbul'da bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Meszöly, 1984 ve 1986 yılları arasında Fenerbahçe'de olduğu sürenin kariyerindeki en mutlu yıllar olduğunu ifade ederek, havaalanındaki sözlerini yineledi ve, ''En büyük Fenerbahçe başka büyük yok'' dedi.

Meszöly, özetle şunları kaydetti:

''Macaristan'da çok sayıda ziyaretçim oluyor. Çok sayıda Türk arkadaşım var. Türkiye'ye düzenli olarak tatile geliyorlar. Allah'a şükürler olsun ki Fenerbahçe'nin bir zamanlar başında teknik adam olarak vardım. Her açıdan Fenerbahçe Avrupa'nın bir numaralı takımlarından, birinci sınıf takımlarından bir tanesidir.

Her açıdan oyuncularıyla yönetimiyle Fenerbahçe 1. sınıf bir takım. Şu anda Macar futbolunu meslektaşımla beraber yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Sürpriz gerçekleştirmek istiyoruz. Güvenimiz var. Ben, Fenerbahçe teknik adamı olduğum zaman Fransa'ya Bordeaux'a maç oynamaya gittik. O zamanlar için şampiyonada favoriydi ve biz orada rakibimizi 3-2 yendik. Rövanşta 0-0 berabere kaldık.

İki halk arasındaki dostluğa da güveniyorum. Bu yarınki maç da dostluğumuzu perçinleyecek. Zor bir maç olacak. Ama bu zor maç iki halk arasında ve iki takım arasındaki arkadaşlığı dostluğu perçinleyecek. MTK'nın dışındaki maçlar için Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum. Yaşamımın bir bölümü, kalbim Fenerbahçe'dedir. Bundan dolayı da en büyük Fenerbahçe'dir, başka büyük yok.''

Öte yandan MTK Budapeşte Kulübü Müdürü Laszlo Domonyai, yarın için Fenerbahçe karşısında büyük umutları olduğunu kaydederek, ''Fenerbahçe, yalnızca Türkiye'de değil, bütün dünyada tanınan bir takım. Biz de öyle bir kulübü temsil ediyoruz ki futbolcularımızın yüzde 80'i Macar'dır. Yarınki maçta iyi bir mücadele vereceklerini düşünüyoruz'' diye konuştu.

-MTK BUDAPEŞTE SON ÇALIŞMASINI YAPTI-

Fenerbahçe'nin rakibi, yarınki maç için son çalışmasını FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaptı.

Antrenmanın başındaki kısa bir bölüm basın mensuplarına açık tutulurken, futbolcular bu sürede ısınmanın ardından pas çalışması gerçekleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*