MTV spikeri Müslüman yaşamını yazdı

MTV spikeri Müslüman yaşamını yazdı.19762
  • Giriş : 10.06.2009 / 10:41:00

MTV'nin İslam'ı seçen Alman spikeri Kristiane Backer, (43) Müslüman olmadan önceki lüks hayatında hep birşeylerin eksik olduğunu belirtir-ken, aydınlanmayı İslamiyetle nasıl bulduğunu anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


MTV'nin bir çok programında ekran yüzü olan Kristiane Backer'in hayatı 1995 yılında katıldığı bir bir partide değişmişti. Dünyaca tanınmış ünlü yıldızlar Seal, Gavin Rossdale ve Elizabeth Hurley'in de bulunduğu bir partide Pakistanlı ünlü kriketçi İmran Khan'la tanışan Kristiane Backer'ın hayatı o gece değişti. İmran Khan'la birlikte olmaya başlayan Backer Pakistan'ı ziyaret etti.

Pakistan'da insanların paylaşma isteğinden etkilenmiş

Pakistan'da tüm yoksulluğa rağmen insanların paylaşma isteğinden etkilenen ünlü TV spikeri, bu sayede İslam'ı daha da yakından tanıma fırsatı buldu. Pakistanlı İmran Khan'la evlendikten sonra MTV'deki işinden ayrılan Kristiane Backer bu günlerde ayrı bir heyecan yaşıyor.

Kur'an okuduğunda rahatlıyor

Backer "MTV'den Mekke'ye" adlı kitabını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kuran-ı Kerim okuduğunda çok rahatladığını dile getiren Backer, "Kuran'ı okuduğumda sanki Allah'la doğrudan konuşuyormuşum hissini yaşayorum" dedi. Şu anda 43 yaşında olan Kristiane Backer, İslam'ın Batı'da yanlış anlaşıldığını da vurguluyor.

'Müthiş dönüş'ünün kitabını yazdı

Müslüman Kadın sunucu Alman Kristiane Backer (43), "MTV'den Mekke'ye" adlı kitabını yayımladı.

MTV adlı müzik televizyon kanalının ilk Alman sunucusu olan ve şimdi "Travel Channel" adlı seyahat televizyon kanalında sunuculuk yapan Backer, kitabında sunuculuk yaşamını, Pakistan'da bulduğu "aydınlanmayı" ve bugünün modern Müslüman yaşamını anlatıyor.

Hamburg'da doğan ve daha önce Protestan olan Backer, bir süre birlikte olduğu tanınmış Pakistanlı politikacı İmran Han (56) dolayısıyla Pakistan'da uzun yıllar kalmış ve burada halkın misafirperverliğinden çok etkilenerek 1995 yılında Müslüman olmuştu.

Backer kitabında, Müslüman olmadan önce katıldığı tüm lüks eğlence ve partilerde her zaman, hayatında bir şeylerin eksik olduğunu düşündüğünü belirterek, aydınlanmayı İslamiyette bulduğunu vurguluyor.

Backer, "Die Welt" gazetesine yaptığı açıklamada, "Çok sayıda ilginç yaşantı ve karşılaşmalar beni etkiledi, benim bir parçam oldu. Ancak bunlar geçmişte kaldı, ben şimdiki zamanda yaşıyorum" dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*