Muallem, Rice ile görüşmeye hazır

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

Muallem, "Amerikalılar böyle bir talepte bulunmadı, ama Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice arzu ederse, görüşebiliriz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallem, Mısır'da düzenlenecek Irak konferansında Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'la görüşmeye hazır olduğunu söyledi. Lübnan'ın ANB televizyonuna açıklama yapan Muallem, "Amerikalılar böyle bir talepte bulunmadı, ama Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice arzu ederse, görüşebiliriz" dedi.

Muallem, uluslararası konferansın ABD'nin Irak'taki problemleri tek başına çözememesi sebebiyle toplanacağını hatırlattı.

ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, ay başında Beyaz Saray'ın itirazına rağmen Şam'a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la görüşmüştü.

Condollezza Rice, dün yaptığı açıklamada, 3-4 Mayıs tarihlerinde Şarm El Şeyh'te toplanacak Irak konferansında İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki işe görüşebileceğini söylemişti.

Ortadoğu'da yeni bir yaz savaşı söylentilerine de değinen Velid Muallem, İsrail'in zayıf olması ve ABD'nin de iç meseleleriyle uğraşması nedeniyle yakında bir savaş beklemediğini ifade ederek, "Muhtemelen ne savaş ne de barışın olduğu mevcut durum devam edecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious