Muammer Güler son noktayı koydu

Muammer Güler son noktayı koydu.10891
  • Giriş : 12.05.2009 / 12:02:00

Muammer Güler, 'Şunu kesinlikle ifade ediyorum ki İstanbul'da tespit edilmiş bir domuz gribi vakası yoktur' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güler, Sağlık Bakanlığı tarafından Dedeman Otel'de düzenlenen domuz gribi ağırlıklı ''Genel Halk Sağlığı Toplantısı''nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin İstanbul'da domuz gribi vakası olup olmadığına ilişkin soru üzerine Vali Güler, domuz gribine ilişkin hazırlıkların devam ettiğini söyledi. Bugün Ankara'da Sağlık Bakanı, valiler ve sağlık müdürlerinin katılımıyla yapılacak toplantıda, konunun görüşüldüğünü hatırlatan Güler, ayrıca İstanbul'da da domuz gribine karşı gerekli malzemenin bulunduğunu anlattı.

Güler, ''İstanbul'da bu konuda iyi bir seviyeye gelindi. Takip seviyesine göre de olayın izlenmesi daha da hızlandırılacaktır. Şunu kesinlikle ifade ediyorum ki İstanbul'da tespit edilmiş bir domuz gribi vakası yoktur'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının başına getirileceğinize ilişkin haberler var? Bu konudaki görüşünüzü alabilir miyiz?'' şeklindeki sorusuna Güler, ''Ben İstanbul Valiliği görevimden gayet memnunum. İstanbul Valiliği görevime devam ediyorum. Bu tip konular yetkili makamların takdirinde olan konulardır. Şimdi gündeme gelmesini de tuhaf karşılıyorum'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*