Muazzez İlmiye Çığ 95'ine basıyor

Muazzez İlmiye Çığ 95'ine basıyor.12783
  • Giriş : 23.01.2009 / 10:47:00

Bilim adamıyken gösterilmeyen ilgiyi son dönem yaptığı siyasi çıkışlar ile yakalayan ve tarihi bulguları popüler siyasi tezlerle bağdaştırılan Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ 95 yaşına basıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Yazarlar Sendikası ve Troya Folklor Araştırmaları Derneği, Sümerolog-Yazar Muazzez İlmiye Çığ'ın 95. yaşını 24 Ocak 2009 Cumartesi günü saat 19.00'da, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Fazıl Say Salonu'nda kutlayacağını açıkladı. A. İlhan Gülek ve Enver Ercan'ın açılış konuşmasıyla başlayacak etkinliğin konuşmacıları; Ali Dinçol, Alpay Pasinli, Bülent Gülmedim, Cengiz Bektaş, Erdal Atabek, Firdevs Gümüşoğlu, Hayrettin Karaca, Tarhan Erdem, Turgut Özakman, Ahmet Ümit ve Orhan Bursalı olacak.

Süleyman Alnıtemiz, Zafer Erdaş, Berk Kazanyapan, Esin Afşar ve Ruhi Su Dostlar Korosu'nun dinletiriyle renklendirilecek olan etkinliğe Troya Folklor Araştırmaları Derneği de "İştar'a Bahar Dansı / Nuh Şehri'nin Çocukları" dans gösterisi ile katılacak. "İsa Çelik'in Gözünden Muazzez İlmiye Çığ" dia gösterisi ve Engin Ayça'nın Dalya'ya Beş Kala adlı belgesellerinin gösterileceği etkinliğin sunucusu olan Gülsen Tuncer Sümer şiirlerinden örnekler sunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*