Mücadelemiz sürecek

Mücadelemiz sürecek.7340
  • Giriş : 20.03.2008 / 09:08:00

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı, son terörist etkisiz hale getirlene kadar terörle mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Atay, son terörist etkisiz hale getirlene kadar terörle mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Hakkari'deki bin 322 geçici köy korucusu, emekli oldu. Emeklilik hakkı kazanan korucular için, İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda tören düzenlendi. Törende konuşan Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, birlik beraberliğe kastedenlerle mücadelenin sürdürüleceğini söyledi.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Atay, Türkiye'nin terör örgütüne yönelik operasyonlarının son terörist de etkisiz hale getirlene kadar devam edeceğini vurguladı. Meslek hayatının en anlamlı progamına katıldığını belirten Atay, büyük sıkıntılarla kurulan Cumhuriyeti bu milletten alacak hiçbir gücün var olmadığını, bu büyük askeri güç içerisinde köy korucuların yaptıklarının çok büyük olduğuna ve bu ülke için herkesin kanını vermeye hazır olduğuna dikkat çekti. Atay, "Bu mücadele tek terörist kalmayıncaya kadar devam edecektir. Bunda kimsenin şüphesi olmasın, kararlıyız. Bu ülke çok güzel. Ama bu gezellikleri yaşatmıyor adamlar. Ama sonları yaklaşıyor." diyerek mücadelenin boyutunu anlattı. Yapılan mücadelenin kesintisiz süreceğini ve boşa olmadığını söyleyen Abdullah Atay, "Eğer teröristler silah bırakır da yüce Türk adaletine sığınırsa kendileri bilir, kendileri kazanır. Aksi takdirde tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Hakkari 3. Taktik Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Yurdaer Olcan da özellikle köy koruclarından büyük darbe yiyen terör örgütünün korucuları sindirme ve vaz geçirme politikalarının boşa çıktığını hatırlattı. 1985 yılından itibaren kendiliğinden gelişen ve bölgede kabul gören terör örgütü sisteminin yıkılmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte köy korucularının başarısının göz ardı edilemeyeceğini ve kendilerine minnettar olduklarını söyledi. Türkiye genelinde şehit olan korucuların yüzde 20'sine denk gelen 255 köy korucusunun Hakkari'den olduğunu, 393 korucunun da gazi olduğunu kaydetti. Terör örgütünün korucuları yıldırma politkalarının devam ettiğine dikkat çeken Tümgeneral Yurdaer, "Hainler köy korucularımızı bu şekilde yıldıramayacaklarını anladıklarından, korucularımızla devletin arasını açmak için asılsız dedikodu yalan ve iftira kampanyaları açmışlar, sözde af ilan ederek korucularımızın terör örgütüne katılmasını veya silahlarını bırakmalarını sağlamaya başlamışlardır. Koruculara sahip çıkılmayacağını, emekli ve sosyal haklarının olmayacaklarını iddia etmişler ve halen bu yalanlarına baskı ve tehditlerle çeşitli yöntemlerle devam etmektedirler." diyerek örgütün karalama kampanyalarına karşı duyarlı olmayı hatırlattı.

Düzenlenen programda kır saçlarıyla ve bastonlarla gelen 100 köy korucusuna temsili teşekkürname verildi, rozet takıldı. Kültür Müdürlüğü salonunda yapılan programda Janradmaya ait patlayıcı madde bulan dedektör köpek DİVA, çalıştırıcısıyla büyük ilgi gördü. Köy korucuları devir teslim programıyla Durankaya Beldesi bölgesine Koruculuk Bayrağı'nı öperek teslim etti. Yerel Sanatçılar Mahmut Duman ve Fuat Ege, söyledikleri türkülerle salona neşe katarken, Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi de gösteri yaptı. Program, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin slayt gösterisiyle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious