Mucize bebek taburcu oldu

Mucize bebek taburcu oldu.11576
  • Giriş : 15.04.2008 / 00:14:00
  • Güncelleme : 14.04.2008 / 23:01:59

Annesinin beyin ölümü gerçekleştikten sonra dünyaya gelen Sadi Rıza bebek yuvasına kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen annesi Yıldız Alçı'nın karnında yaşatılan ve Alçı'nın ölmesinin ardından ameliyatla alınan Sadi Rıza bebek, İstanbul Büyükşeir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın hediye ettiği eve yerleştirildi.

Hastaneden ambulansla getirlen Sadi Rıza bebek, doktor kontrolünde baba Erdinç Ceyhan'a teslim edildi. Sadi Rıza'yı kucağına alan baba Ceyhan, çok mutlu olduğunu söyledi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaklaşık 80 gündür hastanede kalan Sadi Rıza bebek, bugün sağlıklı bir şekilde babasına teslim edildi. 24 Ocak 2008 tarihinde 750 gram olarak dünyaya gelen Sadi Rıza bebek, 80 gün sonra yaklaşık 2,5 kilogram olarak babası Erdinç Ceyhan'a teslim edildi. Sabah saatlerinde baba Erdinç Ceyhan, yakınları ile birlikte hastaneye gelerek bebeğin çıkış işlemlerini başlattı. Sadı Rıza bebek işlemlerin amamlanmasının ardından doktor kontrolünde ambulansla yeni yuvasına doğru yola çıkartıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın hediye ettiği Bahçelievler'deki yeni yuvasına getirilen Sadi Rıza bebek, burada babasının kucağına verildi. Çok mutlu olduğunu belirten baba Erdinç Ceyhan, "Çok zor günler geçirdim. İmkansızlıklardan dolayı karamsar duygulara kapıdım. Ancak şimdi başkanımız ve eşi sayesinde çok mutluyum. Allah eşimi aldı Sadi Rızayı verdi." dedi. Bebekle beraber hayatlarının değiştiğini ifade eden Ceyhan, herkes bir söz verdi. Ancak başkanımız sağolsun. O ve eşi sözlerini yerine getirdi. Yıllardır çalışıyorum bir ev alamadım Şimdi bir evimiz var artık." diye konuştu.

Üç oda ve bir salon olan evlerinde çocuklarına ablası ile bakacağını ifade eden Erdinç Ceyhan, "Şimdi çalışmıyorum ancak iş sorun değil. Kendi işimi mesleğimi yapacağım. Çok zorluklar çektik ancak atlattık iş sorununu da çözeriz." dedi. Geçirdiği sıkıntılı günlerin ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yetkililerine, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş'a teşekkür eden baba Erdinç Ceyhan'ın mutluğu yüzüne yansıdı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın hediye ettiği evin içinin eşi Özleyiş Topbaş tarafından döşendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious