Müdür kahvelerde geziyor

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Burdur Emniyet Müdürü Celal Aydoğan vatandaşlarla kahvehane sohbetlerinde bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu toplantıların 5.'sini Şirinevler Mahallesi'ndeki bir kahvehanede gerçekleştiren Aydoğan, düğünlerde silah atılmaması konusunda aldıkları önlemleri anlattı.

Polisin titiz çalışması ve alınan tedbirler sayesinde Burdur'da düğünlerde silah sıkıntı yaşamadıklarını bildiren Aydoğan, yapılan denetimlerin de olumlu sonuçlar verdiğini açıkladı. Trafik denetimleri sırasında yapılan uyarılar sayesinde egzozu patlak motosikletlerin trafikten men edilerek gürültü kirliliğinin önlendiğini aktaran Aydoğan, kask takmanın da mecburi hale getirildiğini hatırlattı.

Yapılan denetimler sırasında aranan birçok şahsı ele geçirdiklerini de dile getiren Aydoğan, ayrıca umuma açık yerlerdeki keşmekeşliğe son verildiğini ifade etti.

Vatandaşların polise güveninin arttığını, buna bağlı olarak 155 Polis İhbar Hattı'nı daha fazla arandığını belirten Aydoğan, "Burdur'da 350 personel ile çalışıyoruz. Bir bu kadar da duyarlı vatandaşımız olursa Burdur'da suç oranını çok düşük seviyelere çekeriz." dedi.

Aydoğan hırsızlık olaylarını önlemek için yeni başlatılacak bir uygulama ile bundan sonra sabah 03:00 ile 06:00 saatleri arasında sokakta görülen herkesin kimlik sorgusunun yapılacağını bildirdi.

Hırsızlık olaylarının özellikle bu saatlerde gerçekleştiğini vurgulayan Aydoğan, trafikteki tüm araçların durdurularak çalıntı kaydının olup olmadığına da bakılacağını açıkladı.

Aydoğan konuşmasından sonra vatandaşlardan sorunlarını iletmesini istedi. Vatandaşlar son zamanlarda sık sık denetim yaparken gördükleri polislerden memnun kaldıklarını bildirdi. Mahalle sakinleri, özellikle yunus ekiplerinin sokak aralarında gezmesinin kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious