Müftü'den ağlatan Mehmetçik duası

Müftü'den ağlatan Mehmetçik duası.16587
  • Giriş : 22.02.2008 / 15:40:00

Bolu Müftüsü Yaşar Yaprak'ın sınır ötesi kara harekatına başlayan Türk Silahlı Kuvvetleri için cuma namazı öncesi okuduğu dua cemaati ağlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vatan Gazetesi'nin haberine göre Müftü Yaşar Yaprak, cuma namazı öncesi Yıldırım Bayezid Camii'nde vaaz verdi. Yaklaşık 750 kişinin bulunduğu camide cemaate seslenen Yaprak, bugün Kuzey Irak'a kara harekatı başlatan Mehmetçik için dua okudu. Mehmetçik için el açarak dua eden cemaatte bulunanlardan bir bölümü gözyaşlarını tutamadı. Müftü Yaprak'ın da dua sırasında gözleri doldu. Duasında Mehmetçik'in eksi 30 derecede vatan savunmasında bulunduğunu söyleyen Yaprak, duasında şunları söyledi;

"Bugün, 'Şırnak geçilmez' diyen mehmetçik, ülkemize yıllarca gözyaşı akıtılmasına sebep olan hainlere dersini vermek üzere. Eksi 30 derecenin altında ama toprağı savunmanın, vatanı vatan yapan ecdadın emaneti olan bu mukaddes vatanı, şüheda yurdunu korumak üzere olan Mehmetçik, Bolu'dan giden tugayımız başta olmak üzere yavrularımız, mehmetçiklerimiz, biz sıcacık yataklarımızda uyurken onlar vatan bekçiliği yapıyor. Allah hepsinin yardımcısı olsun."

Müftü Yaprak duasına şöyle devam etti;

"Bugün bu cennet vatana dikilen hain gözlerin çok olduğu, içimizden dışımızdan saldırıların her zaman olduğu, ne zaman birbirimize düşersek, üzerimize leş kargalarının uçuşmaya başladığının en fazla görüldüğü bir dönemdeyiz. Bu cennet vatanımızda bize yaşamayı çok gören hainler tarih boyunca olageldi, hala da olmaya devam ediyor. Rabbimden dileğim o dur ki; içimizden çıkarılıp aldatılan, kandırılan, adı 'Ahmet', 'Mehmet', 'Hasan', 'Hüseyin' olan, bu güzel adlarını dahi değiştirerek bizi bizim içimizden çıkardıkları, kandırdıkları kişilerle vurmaya çalışan hainlere rabbim fırsat vermesin. Kandırılan kardeşlerimize Allah hidayet versin. Gerçeği görebilmeyi, bu vatanı bize emanet eden ecdadının emanetini koruyabilmeyi, hainlik yapmanın bir insana özellikle inanan bir insana yakışmayacağını bilebilmeyi, bu şuura erebilmeyi, içimizdeki bütün gaflet içinde olanlara rabbim hissedebilmeyi, duyabilmeyi nasip eylesin. Allahım, ordumuz, yurdumuz, milletimiz sana emanet, muhafaza eyle. Mehmetçiğimize yurt savunmasında, vatanımızı koruma da güç ve kuvvet nasip eyle. Karada, havada, denizde, her yerde, her an nusretini, yardımını esirgeme yarabbim. Canlarını feda ederek bize emanet bıraktığın vatan topraklarımızı düşmanın çizmesi altında ezdirtme yarabbi. Rengini şehitlerimizin kanından alan, semalarımızda nazlı nazlı dalgalanan, istikbalimizin sembolü al bayrağımızı indirtme yarabbi. Ordumuzu, askerimizi, polisimizi, jandarmamızı muvaffak eyle yarabbi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious