Müftülük, imamı savundu

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Müftülüğü, Muğla'nın Bodrum ilçesinde kokain sattığı iddia edilen imamla ilgili tahkikat başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'a bağlı Suriçi'nde bulunan Lalebey Camii'nde görev yapan A.T'nin, emniyetin Bodrum'daki bar ve eğlence mekanlarında yerli ve yabancı turistlere ve ekonomik durumu iyi olan vatandaşlara kokain satanlara yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınması tartışma başlattı.

Kendilerine resmi olarak bir yazının gelmediğini söyleyen Diyarbakır Müftüsü Ali Maraşlıgil, imamın suçsuz olduğunu vurguladı.

Lalebey Camii'nde görev yapan A.T'nin hastalıktan dolayı raporlu olduğunu dile getiren Müftü Maraşlıgil, kokain sattığı gerekçesiyle 2 kişiyle birlikte gözaltına alınan imamın rastlantı sonucu orada bulunduğunu savundu.

Olayı kendilerinin de basın yoluyla duyduğunu anlatan Maraşlıgil, "Dün ben abisiyle görüştüm. Onlar da şaşırmış. Rahatsızlığından dolayı rapor almıştı. Olayın olduğu yerde arkadaşlarını ziyaret için gitmişti. O sırada poliste baskın yapmış. Arkadaşımız orada olduğu için gözaltına alınmış. Böyle birşeyi yaptığına kesinlikle inanmıyoruz. Resmi olarak bize bir bilgi gelmedi. Zaten suçsuz olduğu kısa sürede ortaya çıkacaktır." dedi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlar Grup Amirliği ekiplerinin zanlı F.Ç.'nin (34) Bodrum'da bulunan bar ve eğlence mekanlarında yerli ve yabancı turistlere ve ekonomik durumu iyi olan vatandaşlara kokain sattığı, İstanbul'dan Bodrum'a A.T. (36) ve H.U. (32) isimli şahısların beraberlerinde kokain maddesi ile birlikte geldikleri ve zanlı F.Ç ile buluşacakları tespit edilmişti.

Pazarlık sırasında zanlılar yanlarında bulunan uyuşturucu maddeleri polis ekiplerine verirken yapılan operasyonla suçüstü yakalanmıştı.

Zanlıların üzerlerinde, kullanmış oldukları araçta ve kalmış oldukları yerlerde yapılan aramalarda 92 gram kokain ile uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen toplam 5 bin 350 YTL, 800 ABD Doları ve 300 avro ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan zanlılardan A.T'nin Diyarbakır'da imam olarak görev yaptığı tespit edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious