Müge Anlı hıçkırıklara boğuldu!

Müge Anlı hıçkırıklara boğuldu!.16328
  • Giriş : 12.07.2010 / 23:58:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 08:26:14

40 yıldır görmediği annesini aramak için çıkmıştı ekrana ama öyle bir gerçek ortaya çıktı ki!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


40 yıldır görmediği annesini aramak için çıkmıştı ekrana... Kayıp olan anne ile ilgili öyle bir gerçek ortaya çıktı ki Müge Anlı da stüdyodakiler de hıçkırarak ağladı...

Kayıp anne tecavüze uğramış, sonra da kardeşleri tarafından töre uğruna katledilmişti. Annesini arayan kadın bu gerçeği canlı yayında öğrenince ekran başındakiler de o da şoke oldu...

Mektubunuz programına başvuran 40 yaşındaki Hatice Yalçın, hiç görmediği annesini arıyordu. Babası annesiyle ilgili o güne kadar tek bir bilgi bile vermemişti. Üvey kardeşinden sadece annesinin ismini öğrenebilmişti. Ne annesinin hangi kentte yaşadığını, ne akrabalarını, ne dayı ya da teyzelerini tanıyordu.

Diyordu ki; "Ölmeden önce anne hasretini yüreğimden çıkarmak istiyorum. Onu bulmadan ölmek, sarılmadan göçüp gitmek istemiyorum..."

ORTAYA ÇIKAN KORKUNÇ GERÇEK

Yapılan araştırma sonunda Hatice'nin ailesi bulundu. Ama annesi ile ilgili ortaya öyle bir gerçek çıktı ki tüyler ürperticiydi.

Hatice'nin annesi Seniha Hava köyün en güzel kızıymış. Kaderi ise bir o kadar kötü... Köyün ağası tarafından tecavüze uğruyor ve ondan hamile kalıyor. 6 erkek kardeşi toplanıyor ve genç kızın öldürülmesine karar veriyor. Kardeşlerden biri buna karşı çıkıyor, direniyor. O sırada başka bir köyün ağası kıza talip oluyor. Doğacak bebeği ile birlikte onu kabul edeceğini söyleyince, kızı o ağaya veriyorlar...

BU BAŞIMIZA BELA OLUR DEYİP ÖLDÜRMÜŞLER...

Kız o ağayla evleniyor, bebeğini de onun evinde doğuruyor. İşte annesini arayan Hatice Yalçın o bebek... Seniha bebeğini doğurduktan sonra ağabeyleri yeniden biraraya geliyor; "Bu rahat durmaz yine namusumuza laf getirir, ağadan geriye alıp öldürelim" diyorlar. Erkek kardeşlerden biri yine karşı çıkıyor. Karşı çıktığı için de onu köyden kovuyorlar...

Kızkardeşinin başına geleceklerin üzüntüsünden o erkek kardeş kısmı felç geçiriyor. İstanbul'a gelip yerleşiyor. Sonra en büyük ağabeyinin oğlundan kızkardeşinin akibetini sorup öğreniyor.
Yeğen ;
-"Dayı, babam ile amcalarım bir ip ve kürek alıp gittiler. Geri geldiklerinde onu da çocuğunu da boğup gömdük dediler" diye anlatıyor.

TECAVÜZ BEBEĞİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİ...

Bütün bu olanları stüdyoya gelen dayı anlattı. Hiç tanımadığı annesini arayan Hatice Yalçın, öğrendiği bu korkunç gerçek ile gözyaşlarına boğuldu. Annesini ve akrabalarını ararken, dayılarının annesini katili olduğunu öğrendi. Dahası babası sandığı kişi de gerçek babası değildi, o bir tecavüz sonucu dünyaya gelmişti.

"BU BENİM BACIM" DEYİNCE...

Kardeşlerine karşı çıktığı için sürgün edilen dayı stüdyoya "Öldürmeyen Allah öldürmez, bacımı bulmuşlardır" diye umarak gelmiş. Monitörde gördüğü yeğenini yaşadığını umduğu kızkardeşi sandı. "Bu benim bacım..." deyince spiker bile dağıldı. Bütün stüdyo gözyaşlarına boğuldu.

GAZETECİLER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*