Muğla az kalsın karışıyordu

Muğla az kalsın karışıyordu.10139
  • Giriş : 09.10.2008 / 08:06:00

Muğla'nın Fethiye ilçesi Karaçulha beldesinde, iki grup arasında adi bir olaydan kaynaklanan gerginlik, büyümeden engellendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Beldesi'nde geçtiğimiz hafta yaşanan ve iki kişinin ölümü ile sonuçlanan olay henüz hafızalardan silinmemişken, Fethiye'de benzer bir olay son anda engellendi. İlçeye bağlı Karaçulha Beldesi'nde yaşayan yaklaşık 30 genç, doğu kökenli vatandaşların yaşadığı Cumhuriyet Mahallesi Kovancık mevkiine geldi. Grup, 2 gencin gündüz yaptığı tartışmanın hesabını sormak için araçları ile mahallede toplanmaya başladı.

İddialara göre gündüz mahallede motor süren iki kişi mahalle sakinleri tarafından gürültü yaptığı gerekçesi ile azarlandı. Daha sonra gençlerle mahalle sakinleri arasında tartışma çıktı. Tartışma daha fazla büyümeden kapandı. Hava kararınca beldedeki gençler mahalleye gelerek gündüz yaşanan tartışmanın hesabını sormak istedi. Gündüz arkadaşlarının tartıştığı mahalleye gelerek toplanmaya başlayan gruba jandarma müdahale etti. Yaklaşık 25 kişilik jandarma ekibi 4 araçla mahalleye gelerek önlem aldı.

Bu sırada olay yerine gelen Karaçulha Belediye Başkanı Turhan Kovancı, gençlerle yaklaşık yarım saat konuştu. Jandarma komutanının da devreye girmesiyle olay yatıştırılırken, gençler olay çıkmadan dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*