Muğla polisinden dev operasyon

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 3 ilde düzenlediği “Türbülans” adlı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 21 kişiden 14'ü tutuklandı, 7 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, 2 gün önce Muğla ve Bodrum, Fethiye, Marmaris, Milas ilçeleri ile İzmir ve Hatay'ın İskenderun ilçesinde önceden belirlenen 55 noktada eş zamanlı olarak 200 polisin katılımıyla düzenlediği uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan 21 kişi, yoğun güvenlik önemleri altında dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edilmişti.

Gece geç saatlerde biten duruşmanın ardından, mahkeme zanlılardan 14'ünün tutuklanmasına, 7'sinin ise tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

-TÜRBÜLANS OPERASYONU-

İki gün süren operasyonda, özellikle üniversite öğrencilerine ve eğlence mekanlarına gelen gençlere uyuşturucu madde sattığı iddiasıyla Muğla'da 14, Bodrum'da 3, Marmaris'te 1, İzmir'de 1 ve İskenderun'da 2 kişi gözaltına alınmıştı.

-ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE UYUŞTURUCU TUZAĞI-

Muğla Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, operasyonda, uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen ve aralarında çoğunluğunu Muğla Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu 65 kişinin ise ilk ifadelerinin ardından serbest bırakıldığını bildirdiler.
Gözaltına alınan zanlılara ait iş yeri ve evlerde, piyasaya sürülmek üzere özel paketlerde hazırlanmış 2 kilo 238 gram esrar, uyuşturucu haplar, 5 kova ve 17 çiçek saksısında ekili 64 kök Hint keneviri, çok sayıda esrarlı sigara, 3 kasatura ve 2 bilye atar tabanca ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious