Muğla Valiliği trafik genelgesi gönderdi

Muğla Valiliği trafik genelgesi gönderdi.13719
  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Muğla Valiliği trafik genelgesi gönderdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muğla Valisi Temel Koçaklar imzasıyla kaymakamlıklarla, İl Jandarma Komutanlığı'na, İl Emniyet Müdürlüğü'ne, Tarım İl Müdürlüğü'ne, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne, Orman Bölge Müdürlüğü'ne ve Muğla Şoförler Cemiyeti Başkanlığı'na gönderilen genelgede, tarım sezonunda trafik kurallarına yeterince uyulmaması nedeniyle çeşitli olumsuzlukların yaşandığına dikkat çekildi.

Genelgede, tarım sezonunda özellikle traktör sürücülerinin, traktör ve römorklarına fazla yolcu bindirdikleri, taşıma kapasitesi üzerinde yükleme yaptıkları ve karayolunda süratli seyrederek hız tahdidine uymadıkları, hatalı sollama yaptıkları ve uygun olmayan yerlere park yaptıkları belirtildi. Ayrıca, biçerdöver ve diğer tarım araçlarına işaret ve aydınlatma için çok önemli olan "reflektör" (kedigözü) takmadıkları, bu nedenle de can ve mal kaybıyla sonuçlanan çok üzücü trafik kazalarına neden oldukları kaydedildi.

Bu konuda yapılan denetimler ve alınan tedbirlerle trafik kazalarının önlenmesi konusunda önemli mesafeler alınmasının memnuniyet verici olduğu, ancak karayolu üzerinde seyreden yük ve yolcu taşıyan ve trafik kurallarına uymadıkları için kazalara neden olan araçların daha sıkı denetlenmesi gerektiğine işaret edildi.

Genelgede, özellikle traktörlerin ve diğer tarım araçlarının aydınlatma sistemlerindeki eksikliklerinin giderilmesi için denetimlerin sürekli yapılması, eksikliklerinin giderildikten sonra trafiğe çıkmalarına izin verilmesi ve bu konuda ilgililerin uyarılması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious