Muğla yine yanıyor! Söndürme çalışmaları sürüyor

Muğla yine yanıyor! Söndürme çalışmaları sürüyor.11245
  • Giriş : 11.08.2007 / 16:57:00

Muğla'da 3 ayrı noktada başlayan yangın nedeniyle Muğla-Bodrum-Milas kara yolu ulaşıma kapatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla'da Şehitler Anıtı yakınında bulunan ormanlık alanda, 3 farklı noktada orman yangını çıktı. Yangın nedeniyle Muğla-Bodrum-Milas kara yolu ulaşıma kapatıldı.

Geçen günlerde Muğla Belediyesi tarafından hizmete açılan Şehitler Anıtı'na 100 metre mesafede bulunan ormanlık alanın 3 farklı bölgesinde çıkan orman yangınına itfaiye ekipleri müdahale etti.

Muğla Belediyesi itfaiye ekipleri, rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına müdahalede yetersiz kalınca, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinden yardım istendi.

Söndürme çalışmalarına, 2 helikopter, 10 arazöz ve 50 orman işçisi de destek verirken, yangının çıktığı alanın karşısında bulunan Ergediği mevkisinde de orman yangını başladı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ve polis ekipleri, yaptıkları ilk incelemede, yangınların kasıtlı olarak çıkarıldığı izlenimiyle soruşturma başlattı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin, ormanlık alandan 18-20 yaşlarında 3 kişinin ayrıldığını gördüklerini belirtmeleri üzerine, verilen eşkaller üzerinde çalışma başlatıldı.

Bu arada yangına müdahale eden helikopterin, bölgedeki bazı konutların bahçe ve tarlalardaki havuzlarında su aldığı gözlendi.

Yangın nedeniyle Muğla-Bodrum-Milas istikametine giden kara yolu ulaşıma kapatıldı.

SINGIRGI'DA DA ORMAN YANGINI

Bakılesir'in Sındırgı İlçesi'ne bağlı Kertil Köyü Köletutuldu mevkisindeki kızılçam ormanında, belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Bugün saat 11.00 sıralarında başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına, Balıkesir ve Sındırgı Orman İşletme Müdürlükleri'nin yanı sıra çevre il ve ilçelerin orman ekipleri ile askeri birlikler tarafından müdahale edildi. 8 arazöz ve 3 yangın söndürme helikopteriyle yapılan söndürme çalışmalarında, arazinin dağlık olması ve şiddetli rüzgar nedeniyle nedeniyle, güçlük çekildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious