Muğla'da 32 kaçak ele geçirildi

Muğla'da 32 kaçak ele geçirildi.14515
  • Giriş : 08.06.2008 / 10:40:00

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Marmaris yolunda düzenlenen operasyonda, ''tur otobüsü'' görüntüsü verilmiş yolcu otobüsünde Moritanya uyruklu 32 kaçak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ve Ula İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, alınan istihbarat doğrultusunda Muğla-Marmaris yolunda, R.Ö'nün kullandığı turistleri taşıyan ''tur otobüsü'' görüntüsü verilmiş 34 JAK 45 plakalı yolcu otobüsünü durdurdu.

Otobüste yapılan aramada, yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmek üzere İstanbul'dan yola çıktıkları öğrenilen Moritanya uyruklu 32 kaçak yakalandı.

-KİŞİ BAŞINA 3 BİN 500 DOLAR-

Operasyon kapsamında otobüs şoförü R.Ö. ve 32 kaçak ifadelerinin alınması için Ula İlçe Jandarma Komutanlığına getirildi. Kaçakların, otobüse İstanbul'dan bindiklerini ve Yunanistan'ın Rodos Adası'na gitmek üzere kişi başı 3 bin 500 dolara anlaştıklarını söyledikleri bildirildi.

Yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 32 kaçağa, jandarma ekiplerince ''peynir, ekmek, domates, zeytin ve çay'' dan oluşan kahvaltı verildi.

Otobüs şoförü ve 32 kaçağın, işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceği, kaçakların, daha sonra sınır dışı edilmek üzere Muğla Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine gönderileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious