Muğla'da ana baba okulu açıldı

Muğla'da ana baba okulu açıldı .21557
  • Giriş : 23.01.2008 / 19:03:00

Muğla Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından, velilere yönelik ana baba okulu açıldı. İlköğretim birinci kademe öğrenci velilerine yönelik okula 183 kişi kayıt yaptırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hafta içi ve hafta sonu gruplar halinde verilecek eğitim, beş hafta boyunca toplam 10 saat sürecek. Kurs bitiminde katılımcılara sertifika verilecek.

Açılış törenine Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan, Müdür Yardımcısı Gürbüz Karabulut, Şube Müdürü Zeki Üstün, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Nevcihan Gündoğdu ve anne babalar katıldı. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan, açıklamasında, "Eğitim ailede başlar, okul ve çevreyle kendini bulur. Sizlerin büyük katkısıyla bu proje başarıyla tamamlanacak. Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onları en iyi şekilde yetiştirmek de en büyük görevimiz" dedi.

Merkez Müdürü Nevcihan Gündoğdu ise bu projenin Türkiye'de milli eğitim seviyesinde yürütüyen ilk ana baba okulu olduğunu ifade ederek, ilköğretim birinci kademenin tamamlanmasının ardından ikinci kademe ve lise velilerine de aynı eğitimin verileceğini söyledi.

Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Filiz Akgöz de kursta anne, baba ve çocuk iletişimi, öğrencinin okul başarısında ailenin önemi, olumsuz davranışların engellenmesi için yapılması gerekenler, çocukların televizyon ve internet kullanımı konularında ayrıntılı bilgiler verileceğini kaydetti.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious