Muğla'da domuz gribi paniği

Muğla'da domuz gribi paniği.13479
  • Giriş : 10.05.2009 / 12:49:00

Muğla'nın Milas ilçesinde 2 İngiliz turist, domuz gribi şüphesiyle hastanede gözetim altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre İngiltere'nin Manchester kentinden tatil için uçakla Bodrum Havalimanı'na gelen yolculardan Nicole Lousedearlove (28) ve Ello Mey'de (5) havalimanına yerleştirilen termal kamera sayesinde ateş ve burun akıntısı olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine 2 turist, domuz gribi şüphesiyle saat 21.00 sıralarında 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne getirildi. Lousedearlove ve Mey'in tetkiklerinin sürdüğü bildirildi.

Milas Kaymakamı Şahin Aslan, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne gelerek bilgi aldıktan sonra, "Bu abartılacak, önemsenecek bir olay değil. Vücut ısısının 37 derecenin üzerinde olması nedeniyle böyle bir durum yaşandı. Yani ciddi ve kamu sağlığına, insan sağlığına değer veren bir devletin alması gereken, rasyonel, bilimsel tedbir gereği, ateşi olan hastayı ve çocuğunu da koruma amaçlı, kendilerini bu amaçlı, tedavi edici bir yardım sunmanın gereği olarak hastaneye getirdik.

Sağlık Bakanlığı'nın çizdiği rota çerçevesinde alınması gereken numuneyi de aldık. Bu numuneleri şuan uçakla İstanbul Hıfzısıhha Enstitüsü'ne gönderiyoruz. Panik edecek bir şey yok. Kurduğumuz termal kamera sisteminin bu konuda yararlı ve rasyonel bir tedbir olduğunun göstergesi. Bu uygulamanın yararını görecek kişi, şu an vücut ısısı 38.5 derece olan yabancı konuğumuz. Kendilerine hastane ortamında en ideal şartlarda tedavimizi sunacağız" dedi.

Hastane yetkililerinden edinilen bilgiye göre hastanın rahatsızlığının virüs kaynaklı değil, bakteriyel kaynaklı olabileceği, tedavilerin bu yönde sürdürüldüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*