Muğla'da Galatasaray coşkusu

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Muğla Galatasaraylılar Derneği binasının açılışını, Galatasaray Başkan yardımcılarından Adnan Polat, yönetici Fatih Gökşen ve eski yöneticilerden Ergun Gürsoy yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polat ve Gürsoy ile birlikte bazı basın mensupları da ezilme tehlikesi geçirdi.
Dernek binası taraftarlarca gelin gibi süslenirken, 50 metre uzunluğundaki bayrak dikkat çekti. Galatasaraylı yöneticilerin dernek binasının önüne gelmesiyle konfetiler atılıp, sis bombaları yakıldı.

Galatasaraylılar Derneği binasının açılışına katılan Galatasaray Spor Kulübü Mali ve Sportif Sorumlu Başkan Yardımcısı Adnan Polat'a taraftarlar "Büyük Başkan" "Adnan Polat bize saat sor", "Bu taraftar seninle gurur duyuyor" tezahüratlarında bulundu. Galatasaraylılar Derneği'nin lokal açılışına kulap yöneticilerinin yanısıra AK Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, Muğla Valisi M. Temel Koçaklar, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Zafer Karataş, Muğla Emniyet Müdürü M. Emin Körpe ile yaklaşık iki bin taraftar ve çok sayıda Muğlalı katıldı.

Büyük bir izdiham içerisinde dernek binasına çıkan Galatasaray'ın üç yöneticisi de binanın balkonundan coşkulu taraftara hitap ettiler. Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Adnan Polat yaptığı konuşmada, "Anamızın ak sütü gibi bu şampiyonluğu hak ettik. Bu şampiyonluk çok anlamlı. UEFA kupası kadar anlam taşıyor. Sizler büyük taraftarsınız. Bu şampiyonluk sizlerin eseridir. Şampiyonluğunuz kutlu olsun" dedi.

Polat ayrıca 20.45 sloganı çektirmeyeceğim şeklindeki demeçlerine rağmen, Muğlalı Galatasaraylıların ısrarını kıramadı ve taraftarlara "Saat kaç" sloganı attırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious